Būtinai apžiūrėkite tarpupirščius, iškarpykite iš jų plaukus, pašalinkite sąvėlas ir žirklėmis apdailinkite letenas.
Skirkite laiko šuns dantų apžiūrai. Šunims skirta dantų valymo pasta ir šepetėliu (arba minkštu vaikišku) pavalykite dantis. Apžiūrėkite, ar tarpdančiuose neįstrigo svetimkūnių, ar nesikaupia dantų apnašos. Jei neturite šuniškos dantų pastos, suvilgykite šepetėlį valgomojoje sodoje ir valykite dantis. Nenaudokite žmonėms skirtos dantų pastos, nes jos sudėtyje yra bikarbonatų ir fluoridų, kurių šuo gali nuryti.
Profilaktiškai apžiūrėkite ir išvalykite ausis. Daugumos ausų valymo priemonių sudėtyje yra medžiagų, kurios išvalo ausų sierą, bet nepažeidžia riebalinio sluoksnio. Tokia profilaktika naudinga.
Prieš maudynes šuns kailį reikia labai kruopščiai iššukuoti. Kai kurių šunų (afganų kurtai, Jorkšyro terjerai, ši cu) kailio nepatartina šukuoti sauso, jis turi buti sutepamas specialiais aliejais, kailio puoselėjimo priemonėmis.
Šuns kailį reikia skalauti minkštu vandeniu, nes kietame vandenyje per daug druskų, kurios „nusėda“ ant plaukų ir odos, todėl kailis nežvilga. Be to, maudant kietame vandenyje, reikia daugiau šampūno.
Ant vonios dugno pasitieskite guminį takelį, kad šuns kojos neslystų. Iššukuotas kailis pirmiausia gerai sudrėkinamas tekančiu šiltu vandeniu. Specialiame indelyje atskiedžiamas koncentruotas šampūnas ir tolygiai paskirstomas ant kailio. Šampūną reikia parinkti pagal šuns kailio tipą (švelniaplaukis, šiurkščiaplaukis, trumpaplaukis ir pan.) bei amžių. Maži šuniukai maudomi tik jiems skirtais šampūnais.
Šampūnas švelniais sukamaisiais judesiais įtrinamas į kailį ir paliekamas porai minučių, kad geriau įsigertų. Švelniai glostomos šuns pažandės, nes ten daug jautrių vietų – gyvūnui malonu, jis nusiramina ir nebijo grožio procedūrų.
Ypač švelniai ir atsargiai plaunami gyvūno lyties organai. Patinukų kiaušinėliai yra labai jautrūs, niekada neskalaukite jų labai karštu vandeniu (gali sutrikti spermatozoidų gamybos ciklas).
Visiems šunims patinka masažas ir glostymas, maudydami tuo pasinaudokite.
Maudomą šunį reikia kalbinti ramiu balsu, nuraminti, pagirti už kantrybę.
Jei šuns kailis buvo labai purvinas, nuskalavę vieną porciją šampūno, vėl įtrinkite kailį mažesniu šampūno kiekiu ir kruopščiai nuskalaukite.
Po maudynių nusausinus kailį minkštu rankšluosčiu (netrinkite ir šiurkščiai nevelkite plaukų), šukuojama ir džiovinama džiovintuvu. Paprastu plaukų džiovintuvu sugaišite daug laiko, jei galit, įsigykite didesnio pajėgumo plaukų džiovintuvą. Džiovinama ir šukuojama tuo pačiu metu, patogiausia tai atlikti ant specialaus staliuko, šunį pririšus prie stovelio. Dar geriau, jei turit pagalbininką.
Kailį šukuokite tinkamu šepečiu ir šukomis (rinkitės tik pagal kailio tipą!). Šukuojant ir džiovinant pasišalina daug negyvų plaukų Jei buvo naudoti gydomieji šampūnai, būtina naudoti ir jų priedus (kondicionierius, kompresus, kailio gaiviklius).
Reikėtų laikytis specialistų rekomenduoto šuns maudymo grafiko, jei norite pasiekti, kad kailis žvilgėtų ir būtų sveikas. Paprastai rekomenduojama kartoti maudynes po 2 savaičių. Tačiau yra šunų veislių, kurių nepatartina dažnai maudyti, jų kailio tipui labiau tinka sausas šampūnas.