Edinburgo universiteto (Škotija) veterinarijos mokslininkės Nicki Reed ir jos kolegų atlikti tyrimai atskleidė paradoksalią tiesą: net 2 iš 100 kačių yra alergiškos žmonėms.
Kokie yra kačių alergijos simptomai? Priartėjus žmogui, katės ima čiaudėti, kasytis. Ilgiau pabendravusios su žmogumi, patiria kvėpavimo sunkumų, gali prasidėti astmos priepuolis.
Mokslininkų nuomone, alergiją katėms sukelia žmogaus pleiskanos, plaukai ir išskyros. Be to, alergiškos katės yra jautresnės namų dulkėms, sintetiniams kilimams, tabako dūmams. Manoma, kad didesnis jautrumas būdingas Siamo katėms.
„Kačių alergija aplinkai ir žmonėms jau aprašyta prieš 90 metų, tik nebuvo surinkta pakankamai medicininių įrodymų šiam negalavimui įvardyti“, – sako Philipas Padridas, veterinarijos mokslininkas iš Čikagos (JAV).
Pasak P.Padrido, kas dvidešimtam žiurkėnui žmogus gali sukelti nepaliaujamą čiaudulį, slogą ir niežulį. Taigi, jeigu jūsų gyvūnėlis nuolat kasosi, bet išorės parazitų neturi, galbūt jį vargina alergija.
Kaip gydomos alergiškos katės? Veterinarijos gydytojai pataria laikytis namuose pedantiškos švaros, kuo dažniau drėgnu skudurėliu šluostyti dulkes, valyti grindis.
Alergiška katė turėtų daugiau laiko praleisti lauke, aplinkoje, kuri neprovokuotų alergijos priepuolių.
Žmogus, sukeliantis katei alergiją, turėtų kuo rečiau imti augintinę į rankas, ją glostyti. Sunkios alergijos atvejais, be abejo, padeda vaistai ir kvėpavimą palengvinantys inhaliatoriai.