Šeštadienį su 15min susisiekė vienos gyvūnus gelbstinčios organizacijos savanorė. Norėdama likti anonimiška moteris pasakojo kartu su pareigūnais apsilankiusi vienoje Liepų gatvės pabaigoje esančioje valdoje, čia auginami trys stafordšyrų veislės šunys.
„Tai privati valda. Šie žmonės žinomi mūsų organizacijai jau ne vienerius metus, nes jie augina vien stafordšyrus ir bent jau anksčiau juos naudojo kovoms, kurios vykdavo prie Agluonėnų. Šiaip neagresyvūs šunys, mums lankantys leidosi glostomi. Nežinau ir negaliu pasakyti, bet nemanau, kad dabar jie tai dar daro, bet tokie šunys neturi gyventi lauke. Stafordšyrai neturi povilnės, tai nėra lauko šunys. Jie šąla lauke. Ši vieta stebima daug metų. Dar rugsėjį važiavom kalbint, kad atiduotų tuos šunis, bet niekaip. Buvo savavališkai paėmusi savanorė, bet šeimininkas pareiškimą parašė ir grąžino šunis. Vasarą jų buvo keturi, dabar trys. Patys savininkai sako, kad tai ne stafordšyrai, o mišrūnai, nes neturi kilmės dokumentų. Jei turėtų kilmės dokumentus, turėtų gauti savivaldybės leidimą laikyti kovinius šunis. Kadangi šuo neturi dokumentų, jis automatiškai mišrūnas“, – problemas dėstė savanorė.
Organizacija į valdą sako atvežusi šieno, kad šis būtų paskleistas būdose, kur šąla šunys. Moters teigimu, gyvūnai buvo išalkę, o dubenėliuose vanduo pavirtęs ledu. Savaitgalį Klaipėdoje vyravo apie 15 laipsnių šaltis, naktį vietomis siekė ir 20.
„Nedavė tų šunelių. Puolė staigiai dėti šieno. Veterinarijos tarnybos atstovas pasakė, kad neturi prie ko prikibti, nes būtų viršyti įgaliojimai. Aiškino, kad šunys neturi maisto, nes yra maitinami pagal laiką. Atvykom apie 14 val., jie nebuvo net iš būdos išlindę, aplink būdas buvo vien sniegas, nė vieno pėdsakėlio, jiems paprasčiausiai šalta. -25 naktį buvo, o mums būnant šuneliai tai vieną leteną pakelia, tai kitą. Savininkas sakė, kad jie taip gyvena, nieko baisaus, jiems šilta. Veterinarijos tarnybos atstovas, policija irgi buvo. Liepta išvalyti sniegą, prinešti šieno, bus toliau tikrinama. Mūsų savanoriai atvežė tą šieną, o valgė šunys tarsi išbadėję. Jie neatrodo, kad nebūtų maitinami, bet tai nėra tinkamos sąlygos laikyti šunis. Vienas šuo senas, randuotas, akis pažeista“, – kalbėjo moteris.
Jos teigimu, šunis prižiūrintis neįgaliojo vežimėlyje sėdintis vyras nėra jų šeimininkas. Tikrasis savininkas, jo draugas, esą neturi sąlygų jų laikyti, nes šeimoje auga mažas vaikas, tad šunys laikomi prie šio namo.
Pažeidimų nerado
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento vadovo patarėjas Virgilijus Valantinas 15min pasakojo ir pats buvęs minimoje valdoje, kur gyvena šuneliai. Tarnyba gavo pranešimą dėl netinkamų laikymo sąlygų, nepritaikytų būdų.
„Pažeidimų nenustatėme. Šunims buvo padėta šiaudų. Šunys ramūs, leidosi glostomi, neišliesėję, raumenys gerai išsivystę, kailis blizgantis, matyti poodinis riebalinis sluoksnis. Šeimininkas turėjo pašarų atsargų. Jam buvo siūlyta, kad perduotų šunis laikinai globai, bet jis sakė, kad pats prižiūri. Šunys yra ženklinti, įvesti į duomenų bazę. Neradome dėl ko paimti. Stebėsime situaciją“, – sakė V. Valantinas.
Pranešimą dėl netinkamai prižiūrimų šių šunelių tarnyba buvo gavusi ir rugsėjį. Anot V. Valantino, jais rūpinasi neįgaliojo vežimėlyje sėdintis vyras, jis pats anksčiau yra baigęs veterinarijos mokslus dabartinėje Klaipėdos kolegijoje, tad žinių apie gyvūnų priežiūrą turi.
Vyras patikino tarnybą, jog per šalčius turi galimybę šunis patalpinti namo viduje.