„Visame pasaulyje gruodį prie bendro šventinio stalo vis dažniau susėda gausi giminių ir bičiulių draugija. Ir ne tik krikščionys, bet ir musulmonai, žydai, indusai ar kitų konfesijų atstovai, – sakė A.Keršulis. – Pavyzdžiui, gruodžio mėnesį musulmonai švenčia vieną svarbiausių islamo švenčių – Kurban Baramą, juodaodžiai – Kvanzą, o judėjai linksmai mini žydų šventę Chanuką. Todėl visame pasaulyje gruodžio mėnesį tampa gražia tradicija, nepaisant rasinių ar religinių įsitikinimų, linkėti vieni kitiems kuo gražiau ir prasmingiau praleisti šventes. Šią tradiciją norime įtvirtinti ir Lietuvoje“.
Prieglobstį gavusių užsieniečių kultūrinės ir socialinės integracijos programą Lietuvoje įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas, Pabėgėlių priėmimo centras, nevyriausybinės organizacijos ir savivaldybės.
Laikydamasi Ženevos Konvencijos, Lietuva pabėgėlius priima nuo 1996 metų. Šalis įsipareigojo laikytis visų prieglobsčio prašytojus ginančių tarptautinių įstatymų bei padėti šiems asmenims integruotis į visuomenę.
Lietuvoje per šių metų 9 mėnesius prieglobsčio paprašė 334 įvairių šalių piliečiai. Per dvylika metų – kuomet Lietuva pradėjo priiminėti pabėgėlius – prieglobsčio prašė beveik 5 tūkst. žmonių.
Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) duomenimis, pasaulyje šiuo metu yra apie 20 mln. pabėgėlių.