Štai kaip mokslininkas tai apskaičiavo: Kalėdų Senis turi išdalinti dovanas maždaug 200 milijonams vaikų daugiau nei 500 milijonų kvadratinių kilometrų plote. Kadangi vidutiniškai vienoje šeimoje yra 2,67 vaiko, tai reiškia, kad Seniui reikia aplankyti maždaug 75 milijonus namų. Vidutinis atstumas tarp namų yra 2,62 km – t.y., Kalėdų Seniui reikia nukeliauti maždaug 200 milijonų kilometrų.
Jeigu tokį atstumą jis norėtų įveikti per 24 valandas, rogėmis jam reikėtų skrieti 8 180 295 kilometrų per valandą greičiu. L.Silverbergas tikina, kad tai nėra neįmanoma, nes rogės vis tiek skristų 130 kartų lėčiau nei šviesos greitis. Taigi, Kalėdų Seniui būtų be galo sunku, tačiau visgi įmanoma skristi daugiau nei 8 milijonų kilometrų per valandą greičiu.
Tačiau toks greitis atrodo ganėtinai ekstremalus senam pilvotui vyriškiui, todėl profesorius su savo studentais surado kitą – realistiškesnį scenarijų. Tai – reliatyvumo debesys. Jie, remiantis reliatyvumo teorijomis, leistų Seniui ištempti laiką lyg gumą ir duotų jam papildomus mėnesius dovanų dalyboms, nors kitiems atrodytų, kad tepraėjo kelios minutės.
L.Silverbergo teorija yra tikėtina, sako Mičigano universiteto fizikos specialistas Danny'is Maruyama. Jeigu Kalėdų Senis keliautų beveik šviesos greičiu, dalintųsi darbus su savo elfais ir pasinaudotų reliatyvumo debesimis, jis dovanas pristatyti galėtų per maždaug 5 Žemės minutes, sako D.Mauyama.
„Nors aš pats neypatingai daug žinau apie reliatyvumo debesis, tačiau labai tikėtina, kad vyras, kuris skraido rogėmis, gyvena su elfais ir turi skraidantį naminį elnią, gali turėti technologijas, kurios reikalingos reliatyvumo debesų panaudojimui“, – sakė D.Mauyama.