Borisas Akuninas, kurio tikroji pavardė yra Grigorijus Čchartišvilis, paskelbė, kad bent jau kuriam laikui ketina pasitraukti iš detektyvų žanro ir užsiims istoriniais tyrinėjimais. Apie tai jis pranešė savo tinklaraštyje livejournal.com. Autoriaus teigimu, pirmasis tomas, kuriame pasakojama Rusijos istorija nuo seniausių laikų, jau pabaigtas.
„Du šimtus metų apie Rusijos istoriją rašo diplomuoti istorikai, ir šias knygas, išskyrus studentus ir žmones, itin besidominčius praeitimi, mažai kas skaito“, – sako populiarus rašytojas.
Jis pažadėjo, kad užbaigs istorinių detektyvų apie Erastą Fandoriną seriją, o pasirodžius kiekvienam naujam Rusijos istorijos tomui išleis ir apsakymų, kuriuose veiksmas vyksta aprašomoje epochoje, rinkinį.
B.Akuninas teigė, kad kai šalies istoriją rašo ne mokslininkas, o „diletantas -rašytojas“, jis visomis išgalėmis rūpinasi, jog knygą skaityti būtų nenuobodu. Pagrindine rašomų knygų apie Rusijos istoriją ypatybe autorius pavadino tai, kad jose nebus išreikštos ideologijos. „Aš neturiu jokios iš anksto sugalvotos koncepcijos, kuriai įrodyti reikėtų ieškoti įrodymų, – sakė B.Akuninas. – Aš noriu žinoti, kaip viskas buvo iš tiesų“.
Tiesa, jau atsiranda ir kritikuojančių šią B.Akunino idėją. Literatūros kritikas Viktoras Toporovas sako, kad norint rašyti knygas apie Rusijos istoriją, reikia būti profesionaliu istoriku, išmanyti politiką, filosofiją, ir jis suabejojo, ar B.Akuninas iš tiesų galės įgyvendinti projektą.
Rusijos istorijos instituto direktorius Jurijus Petrovas šią B.Akunino idėją palaikė pokštu. Jo teigimu, tam, kad parašytum tokį kūrinį, reikia istorijai pašvęsti visą savo gyvenimą. „Ponas Akuninas gyvenimą paskyrė bet kam, tačiau tik ne tam“, – sakė istorijos mokslų daktaras.