Klaidos, kurias daro rašytojai, savarankiškai leisdami knygas

Šiais laikais išleisti knygą – kur kas paprasčiau nei anksčiau. Tačiau tokiam žingsniui pasiryžę rašytojai turėtų žinoti, kad knygos išleidimas – toli gražu dar ne visas darbas, o nemenki iššūkiai laukia ir šiais laikais.
Romanas, detektyvas, mistinė istorija, apsakymų rinkinys ar fotografijų albumas – viskas atranda savąjį skaitytojų ir bendraminčių ratą.
Dauguma žmonių knygas rašo, nes tikisi iš to uždirbti daug pinigų. Tačiau tai blogas tikslas. Knygas turėtumėt rašyti, jei turi ką nors vertinga pasakyti. / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Naujienas apie knygas, konkursus ir knygų recenzijas rasite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia!

Rašytojas Guy Kawasaki per 25 metus yra išleidęs 12 knygų. Pirmas dešimt jo knygų išleido leidyklos. Kitų dviejų knygų leidimo išlaidas G.Kawasaki padengė savo lėšomis. Rašytojas su digitalbookworld.com pasidalijo mintimis, apie knygų leidybą, finansuojamą savo lėšomis.

„Įsitikinau, kad pačiam išleisti knygą yra sudėtinga, sunku ir tai yra didelis iššūkis“, – sako G.Kawasaki.

Norėdamas padėti rašytojams, kurie ruošiasi knygas išleisti savo lėšomis, G.Kawasaki pataria nekartoti jo ir kitų kūrėjų klaidų. Anot rašytojo, dažniausiai knygas leidžiantys žmonės daro šias klaidas.

Rašymas dėl klaidingo tikslo

Nemažai žmonių knygas rašo, tikėdamiesi uždirbti daug pinigų. Tačiau tai blogas tikslas. Knygas turėtumėte rašyti, jei turite ką nors vertinga pasakyti. Knygų leidyba šiais laikais toli gražu nebėra pelną garantuojanti sritis. 

Knygos viršelio dizainas

Kaip atrodys jūsų knyga – labai svarbu. Tai viena iš svarbiausių jūsų knygos įvaizdžio dalių. Tad negailėkite pinigų ir pasisamdykite profesionalų dizainerį, o ne maketuokite knygos viršelį patys.

Jūsų populiarumas

Naudokite socialinės žiniasklaidos kanalus. Turite turėti tūkstančius gerbėjų, jei norite, kad jūsų knyga sulauktų sėkmės. Tad pradėdami rašyti knygą pradėkite įgyvendinti ir viešųjų ryšių planą. Visa tai trunka maždaug metus.

Atiduokite pirmenybę elektroniniam formatui

Elektroninės knygos yra itin populiarios tarp suaugusiems skirtos grožinės literatūros skaitytojų. Tačiau jei planuojate leisti kitokio pobūdžio knygą – rinkitės spausdintą versiją.

Pasirūpinkite knygos populiarinimu

Socialiniai tinklai „Google+“, „Facebook“, „Twitter“ yra labai svarbūs populiarinant knygą, tačiau jums pravers viešųjų ryšių specialistų paslaugos.

15min.lt taip siūlo perskaityti straipsnį „Kiek iš tiesų uždirba rašytojai?“. Šį straipsnį galite rasti paspaudę čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų