2022-ieji, Paryžius... Sorbonos universiteto dėstytojas Fransua, tyrinėjantis XIX a. rašytojo Hiuismanso kūrybą, gyvena išblėsusį gyvenimą, apatiškai stebėdamas savo paties ir visos šalies nuosmukį. Tačiau rinkimus laimi charizmatiško, išsimokslinusio Mohamedo Ben Abeso vedama Musulmonų brolija. Ji įteisina daugpatystę ir imasi vykdyti islamo principais paremtą politiką. Fransua atsiverčia į islamą, taip atrasdamas kitą pasaulį, teikiantį naujų galimybių...
Romane „Pasidavimas“, kurio pavadinimą galima suprasti kaip islamo proteguojamą pasidavimą Dievo valiai, M. Houellebecqas savaip žiūri į pamatines demokratijos vertybes ir kelia fundamentalius klausimus apie skirtingų kultūrų sugyvenimo perspektyvas. Fikcija jame persipina su realybe, tarp personažų nesunkiai atpažįstami žymiausi Prancūzijos ir Europos politikai.
M.Houellebecqas neretai kaltinamas perdėtu politikavimu ir komercinės sėkmės vaikymusi išnaudojant europiečių fobijas, tačiau jis lieka vienas iš nedaugelio literatų, jaučiančių milžiniškas permainas, kurios vyksta mūsų visuomenėje. Matyt, jo „Pasidavimas“ dar ilgai bus vertinamas kontroversiškai. Vieniems tai politizuotas antiislamiškas skaitalas, kitiems – psichologinis romanas apie vidurio amžiaus krizę patyrusio žmogaus pergyvenimus, tretiems – orveliška vizija, kas gali nutikti Vakarams, kurie galiausiai apleido liberalias Apšvietos amžiaus vertybes ir puolė į religijos glėbį.
Michel Houellebecq. Pasidavimas. Iš prancūzų k. vertė Goda Bulybenko. K.: Kitos knygos, 2015.