Didžiajai daliai pasaulio gyventojų ši galimybė iki šiol neprieinama dėl milžiniškų jos kaštų. Metų teleportacijos licencija minėtose šalyse kainuoja 300–700 mln. JAV dolerių (777 mln.–1,8 mlrd. litų). Nors paslauga itin patraukli nes leidžia sutaupyti be galo daug laiko keliaujant, ji turi ir nemažai technologinių ribotumų, dėl kurių žmonės kol kas teleportuotis gali tik vienos šalies teritorijos ribose.
Šis ribotumas šiuo metu yra pagrindinis mokslininkų galvos skausmas. Tarptautinės mokslininkų grupės vadovas japonas Hajime Sakamoto prieš kurį laiką BBC sakė esąs įsitikinęs, kad mokslininkams pagaliau sugebėjus taip pakeisti teleportų, t.y. įrenginių, leidžiančių žmonėms teleportuotis, technologiją, kad žmonės galėtų teleportuotis iš bet kurio pasaulio taško į bet kurį kitą, teleportacija taptų prieinama daugeliui pasaulio gyventojų, mat šios paslaugos paklausa išaugtų, o kaštai sumažėtų.
Primename, kad pirmąjį teleportą 1856 metais sukonstravo prancūzų mokslininkas Jeanas-Louisas Raoult. Šiuolaikinių teleportų technologija faktiškai nesiskiria nuo pirmtakės.