Istorijos pradžia: kada galima stebėti Veneros ir Jupiterio suartėjimą
Tai – retas reiškinys. Venerą ir Jupiterį kovą-balandį iškart po saulėlydžio kone kiekvieną vakarą galima matyti vakarinėje dangaus pusėje, maždaug 40 laipsnių virš horizonto.
Venera yra ryškesnė, be to, ji šviečia kiek aukščiau už Jupiterį.
Ateinančias dvi savaites planetos tols viena nuo kitos. Tačiau tokio užsitęsusio jų suartėjimo pakako, kad dėl tokio netradicinio planetų išsidėstymo smarkiai pakistų Žemės gravitacinis laukas.
Astronomijos mėgėjus pastarųjų dienų reiškinys ypač džiugina, kadangi Venera ir Jupiteris yra vienos ryškiausių planetų, matomų iš Žemės.
Gravitacijos pokyčius sustiprino Mėnulis
Šių dviejų planetų suartėjimas nebūtų taip smarkiai juntamas Žemėje, tačiau pačioje kovo pabaigoje šios planetos labiau nei įprasta priartėjo ir prie Mėnulio (žiūr. filmuotą medžiagą). Tokiu būdu pakito ne tik jūrų potvynių-atoslūgių režimas. Astrologai įspėja, kad dėl pakitusio gravitacinio lauko keičiasi ir žmogaus svoris – vos tik Mėnulis priartėja, jis mažėja.
Norėdami tuo įsitikinti, nubudę rytą pašokinėkite. Ar pastebėjote, kad pašokti sekasi lengviau, nei prieš savaitę ar mėnesį? Savo pastebėjimus surašykite komentaruose – kuriuose Lietuvos miestuose gravitacinio lauko pokyčiai juntami labiau, o kuriuose beveik nesijaučia.