Pirmieji ypač tyro sidabringo vandens naudą galės išbandyti Žvėryno gyventojai. Jie jau nuo rudens galės gerti imunitetą stiprinantį vandenį tiesiai iš savo čiaupų. Vandens nereikės virinti, nes jis praturtintas sidabro jonais ir taip dar labiau apsaugotas nuo bakterijų.
„Pernai viešėjau pas pusseserę Švedijoje ir pamačiau, kad jie įsirengę sidabrinius vandens filtrus namuose. Iš pradžių nesupratau, kam to reikia. Bet vėliau sužinojau, kad sidabringas vanduo yra labai sveikas ir apsaugo nuo bakterijų. Negaliu atsidžiaugti, kad netrukus ir Vilniuje galėsiu gerti tokį vandenį“, – pasakoja Žvėryno gyventoja Violeta Pakalnė.
Sidabro nauda žinoma jau nuo seno. Juvelyras Vytautas Balaišis pasakoja, kad lietuviai ne tik papuošalams, bet ir indams rinkdavosi sidabrą.
„Dabartinės Lietuvos teritorijose sidabras nebuvo išgaunamas, todėl jo kaina buvo aukšta, tačiau baltai vis tiek naudojo sidabrinių indų, mat buvo pastebėję, kad sidabras turi bakterijas naikinančių savybių – vanduo tokiame inde ilgiau išlikdavo šviežias. Vėliau šią išmintį naudojo ir dvarininkija“, – pasakoja juvelyras V.Balaišis.
Sidabro naudojimas sveikatingumo tikslais taip išpopuliarėjo, kad ir šiandien prestižinių oro linijų keleiviams, kruiziniuose laivuose duodama sidabringo vandens apsaugai nuo infekcijų. Švedijoje prabangiuose namuose ar viešbučiuose įrengti sidabriniai vandens filtrai.
Vilniaus vandentiekio vamzdžių keitimo į pasidabruotus projektui iš Europos sąjungos struktūrinių fondų skirta 50 mln. litų.Įvertinus šio pilotinio projekto naudą sostinėje, bus siekiama gauti paramą ir kitų šalies miestų vamzdynų sidabravimui.
15min.lt nuotr./Vamzdis iš vidaus |
|