Melissa Nelson, kuri yra ištekėjusi ir turi vaikų, 10 metų dirbo Jamesui Knightui, kol šio žmona pasiskundė dėl jo aistros.
M.Nelson teismui sakė, kad į J.Knightą žvelgdavo kaip į tėvą ir „dorą žmogų“, kuris bendrai su ja elgdavosi pagarbiai.
Tačiau po maždaug devynerių jos darbo metų J.Knightas pradėjo skųstis, kad jos drabužiai „blaško dėmesį“, nes „pabrėžia“ jos kūno linijas, ir kartais prašydavo jos užsivilkti laboratorinį chalatą.
Sykį J.Knightas pasakė M.Nelson, jog „jeigu ji pamatys iškilimą jo kelnėse, supras, kad jos drabužiai yra pernelyg atviri“, sakoma teismo dokumentuose.
J.Knighto žmona, kuri taip pat dirbo tame odontologo kabinete, ryžtingų veiksmų ėmėsi pastebėjusi, kad vyras ir padėjėja susirašinėja SMS žinutėmis.
Po susitikimo su savo pastoriumi J.Knightas sutiko atleisti M.Nelson, nes ši kelianti „didelę grėsmę santuokai“.
Kadangi M.Nelson nelaikė J.Knighto elgesio seksualiniu priekabiavimu, Ajovos Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad šiuo atveju klausimas yra toks: „Ar darbuotoją, kuri neužsiėmė flirtu, galima teisėtai atleisti vien dėl to, kad bosas tą darbuotoją laiko neatsispiriamai patrauklia“.
Nors Ajovos įstatymai draudžia diskriminuoti darbuotojus dėl lyties, teisėjai, kurie visi yra vyrai, nusprendė, kad J.Knighto elgesys buvo „neteisingas“, bet „neprilygo neteisėtam diskriminavimui“.