Kaip rašo vietos žiniasklaida, kalbėti apie Juros periodo parko įkūrimą Akmenės rajone pradėta prieš trejus metus, kai rajone buvo rastos dviejų roplių liekanos. Jas ištyrę Lenkijos mokslininkai nustatė, kad tai – triaso periodo vandens roplio fitozauro, priklausančio archozaurų grupei, dantų ir žandikaulio liekanos. Šie ropliai buvo paplitę maždaug prieš 200 mln. metų. Geologai šį rajoną laiko unikaliu.
„Akmenės rajonas yra išskirtinis, įdomus tuo, kad tik šiame rajone yra paviršiuje atsidengiančios Juros periodo uolienos. Mes matome dienos šviesoje uolienas, jose esančias fosilijas, kaip antai belemitus ar Juros periodo augalus, medžio suakmenėjimus. Tai vienintelė vieta net ir visame Baltijos regione, kur mes matome Juros periodo uolienas betarpiškai, dienos šviesoje“, – žiniasklaidai teigė Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas dr. Jonas Satkūnas.
Akmenės rajono savivaldybė tikisi, kad Juros periodo parkas į rajoną pritrauks daugiau lankytojų, kaip ir Lenkijoje įkurtas Baltovo parkas, iš kurio akmeniškiai ir parsivežė idėjų.
Prisidėti steigiant parką, rajono vadovai sako, pirmiausiai siūlys vietos verslininkams, o tik po to pasinaudos besisiūlančių padėti Lenkijos verslininkų paslaugomis.
Juros periodo atodanga Akmenės rajone/ papile.lt nuotr. |