Visuomenės atlikta apklausa parodė, kad italai iš tikrųjų labai mėgsta vartoti angliškus žodžius kalboje ir kuo toliau, tuo labiau tokia maišyta kalba įsigali, rašo wordpress.com.
Labiausiai paplitusiais anglų kalbos žodžiais Italijoje yra „stress“ ir „cool“. Ne ką mažiau populiarūs ir nuolat sklindantys iš italų lūpų yra žodžiai „weekend“ ar „shopping“.
Senyvo amžiaus žmonės mano, jog kai kurie anglų kalbos žodžiai skamba visai neblogai, tačiau „weekend“ atrodo labai jau neelegantiškai. Italai turi labai gražų pasakymą „fine settimana“, kuriuo ir apibūdina savaitės pabaigą. Tačiau taip mano tik senoliai.
Labiausiai paplitusiais anglų kalbos žodžiais Italijoje yra „stress“ ir „cool“.Nors italų kalba ir panašėja į angliškų žodžių mozaiką, tyrėjus nustebino tas faktas, kad populiariausias pasaulyje žodis „ok“ Italijoje visiškai nėra populiarus. Tiek jauni, tiek pagyvenę italai mano, jog šis žodelis labai jau grubus, neformalus ir neprofesionalus.
Italų kalbos puoselėtojai tikisi, kad su laiku žmonės susipras, jog teršia savo kalbą ir atsisakys visų negražių anglicizmų.
Tačiau taip mano, toli gražu, ne visi. Vienos kelionių agentūros Italijoje atstovas teigia, kad toks kalbų susimaišymas yra neatskiriama globalizacijos dalis. Anot kelionių organizatoriaus, nieko baisaus, kad žmonės pasilengvina sau gyvenimą. Kartais vienas ar kitas angliškas žodis yra kur kas lakoniškesnis ir suprantamesnis.
Su tuo kategoriškai nesutinka kalbos puoselėtojai. Anot kalbininkų, reikia vartoti vieną arba kitą kalbą, o nedaryti dviejų kalbų mišinio. „Žmonės mano, kad vartodami svetimus žodžius jie atrodo šiuolaikiškesni, tačiau tai yra kvaila,“ – piktinasi Kultūros instituto atstovai.
Nemažai kalbų pastaruoju metu yra užterštos anglicizmais. Štai, pavyzdžiui, rusai, nors ir naudoja kirilicą, o jų kalbą nė iš tolo nepanaši nė į vieną Vakarų valstybių kalbą, mielai vartoja angliškus žodžius ir nesuka sau dėl to galvos.
Maža to, tokie angliški žodžiai kaip „boyfriend“, „shopping“, „talk-show“, „weekend“, „lunch“ar „briefing“ Rusijoje vartojami oficialiai ir juos, parašytus rusiškomis raidėmis, galima pamatyti net šalies žurnaluose ar laikraščiuose.