Šie alkoholiniai gėrimai buvo atkasti po E.Shackletono ekspedicijos trobele, kuri buvo pastatyta Antarktidoje 1908 metais.
„Nustebome radę penkias dėžes, iš kurių trys buvo pažymėtos, kad jose yra viskis, o dvi – kad jose brendis“, – sakė Alas Fastier iš Naujojoje Zelandijoje veikiančio Antarktidos paveldo fondo. Anksčiau jis buvo pranešęs, jog aptiktos tik dvi gėrimų dėžės.
„Netikėtas brendžio dėžių, iš kurių viena pažymėta „Chas Mackinlay & Co.“, o kita – „The Hunter Valley Distillery Limited Allandale“, atradimas yra tikra premija“, – džiaugėsi jis.
Kai kurios dėžės buvo įlūžusios, o jose susidarė ledas, todėl dėžių turinį išimti teks labai atsargiai. Tačiau A.Fastier nurodė, kad jo organizacija neabejoja rasianti viduje sveikų butelių, nes vartant dėžes girdisi, kaip teliūskuoja skystis.
Kad dėžėse esama viskio pilnų butelių, taip pat byloja iškastame lede juntamas gėrimo kvapas, tačiau tikėtina, kad vienas arba daugiau butelių yra sudužę.
Škotijos firmos „Whyte and Mackay“ vyriausiasis gėrimų komponuotojas Richardas Patersonas, kurio kompanija tiekė viskį „Mackinlay's“ E.Shackletono ekspedicijai, šį atradimą vadino dangaus dovana viskio gerbėjams.
1907–1909 metais Pietų ašigalį iš Roidso kyšulio mėginusi pasiekti E.Shackletono ekspedicija buvo priversta grįžti, kai pristigo atsargų. Keliautojai buvo priversti pasukti atgal, kai nuo tikslo juos skyrė tik apie 160 kilometrų. Tačiau vienai grupei pavyko pasiekti Pietų magnetinį polių, o ši ekspedicija atliko vertingų mokslinių tyrimų.
Tuomet nežuvo nė vienas žygio narys ir šis faktas pateisina E.Shackletono sprendimą pasukti atgal nepasiekus Pietų ašigalio. Tą geografinę vietą 1911 metais pirmasis pasiekė norvegų keliautojas Roaldas Amundsenas.
E.Shackletono ekspedicija skubiai išplaukė iš Roidso kyšulio, kai jūrą pradėjo dengti ledas. Keliautojai buvo priversti palikti Antarktidoje dalį įrangos ir atsargų, tarp jų – gėrimų dėžes.