Apie 4 tūkst. turistų, mokslininkų, fotografų, kino kūrėjų ir žurnalistų susirinko šioje Čilei priklausančioje Ramiojo vandenyno saloje, kurios plotas – vos 160 kvadratinių kilometrų.
Anksčiau astronomai pranešė, kad Velykų sala, esanti už 3 500 kilometrų nuo Čilės pakrantės, bus patogiausia vieta stebėti šį retą gamtos reiškinį.
Dėl atvykėlių gyventojų skaičius kelias valandas saloje, kuri kenčia nuo vandens užterštumo ir miškų išnaikinimo, buvo padvigubėjęs iki maždaug 8 tūkst. žmonių.
Visiškas Saulės užtemimas prasidėjo liepos 11 dieną 18.15 val. Grinvičo (21.15 val. Lietuvos) laiku, kai Mėnulio šešėlis krito ant Žemės Ramiojo vandenyno pietuose už 700 kilometrų į pietryčius nuo Tongos salos.
Tada šešėlis lanku nuslinko į rytus per Ramųjį vandenyną ir maždaug 20.11 val. Grinvičo laiku krito ant Velykų salos bei paslaptingų didžiulių jos statulų.
Maždaug 260 kilometrų skersmens Mėnulio šešėlio dėmė praslinko apie 11 tūkst. kilomterų pietine Ramiojo vandenyno dalimi, užtemdydama, be Velykų ir Kuko salų, dar kelias Prancūzijos Polinezijos salas.
Visa fazė, kurią buvo galima matyti tik virš vandenyno, truko 5 minutes 20 sekundžių – tai beveik du kartus ilgiau nei paprastai trunka Saulės užtemimas.
Šis užtemimas buvo vienintelis šiais metais visiškas Saulės užtemimas.
Ankstesnis užtemimas 2010 metų sausį buvo žiedinis, tai yra Mėnulio skritulys užtemdė Saulę palikdamas pakraštėlį ir karūna nebuvo matoma.