Du mėnesius trukusioje ekspedicijoje, vykusioje Papua Naujojoje Gvinėjoje buvo rasta ne tik ši neįprasta šikšnosparnio rūšis. Jos metu buvo atrastos dvi naujos žinduolių, 24 varlių, 9 augalų, apie 100 vabzdžių ir 100 vorų rūšių.
Šias gyvybės formas aptiko dvi mokslininkų komandos, bendradarbiaudamos su Papua Naujosios Gvinėjos Biologinių tyrimų institutu ir gamtosaugos organizacija „Rocha International“.
Komandos tyrė įvairiame aukštyje Nakanai kalnuose esančias vietoves: urvus, požemines upes. Mokslininkai taip pat tyrė Mullerio kalno vietovę ją stebėdami iš lėktuvo, keliaudami valtimis, pėsčiomis, sraigtasparniu.
Aukštai Nakanai kalnuose mokslininkai atrado naują varlės geltonomis dėmelėmis rūšį, pelę pusiau balta uodega ir mažytę, 2 cm dydžio varlytę, kurkiančią popietės metu – tai neįprasta, nes dauguma tos srities varlių kurkia naktį.
Mullerio kalno teritorijoje mokslininkai rado visą galybę rūšių vabalų, vorų ir varlių. Buvo rastas ir neįprastai ilgomis ir kabliukais užsibaigiančiomis kojomis žiogas. Šiuos kabliukus žiogas naudoja gynybai, jais įdurdamas priešui.
Mokslininkų teigimu, biologine įvairove gausus ir nuolat stebinantis yra ir Mekongo upės regionas, besitęsiantis Kambodžoje, Laose, Mianmare, Tailande, Vietname ir pietų Kinijos provincijoje Junane. Praėjusiais metais šioje teritorijoje rasti 145 nauji gamtos pasaulio atstovai.
Tikimasi, jog visos atrastos gyvūnų ir augalų rūšys galės būti naudingos, pavyzdžiui medicinoje. Mokslininkai taip pat ragina vietos gyventojus būti atsakingais ir savo veikla leisti išlikti biologinei įvairovei.
Moslininkų atrastų naujų augalų ir gyvūnų nuotraukas rasite čia.