Austrijos sostinė nykstančioms bitėms siūlo prašmatnų miesto gyvenimą

Felixą Munką per dieną sugelia iki 20 bičių, bet jis vis tiek reguliariai lipa ant Vienos operos ir kitų svarbių pastatų stogų patikrinti bičių, įkurdintų nieko neįtariantiems muzikos mylėtojams ir ministrams virš galvų.
Vasara
Bitė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

F.Munkas priklauso Vienos miesto bitininkų asociacijai „Stadtimker“. Tokių asociacijų vis daugėja ir jos bando įkurdinti bičių šeimas miestuose, nes dėl pesticidų ir monokultūrų aplinka kaime joms darosi vis nepalankesnė.

Bičių populiacijos smarkiai mažėja visame pasaulyje, jas puola paslaptinga liga, kuriai buvo duotas „netikėto kolonijų žlugimo“ (Colony Collapse Disorder) pavadinimas. Manoma, kad pagrindinės kolonijų žlugimo priežastys yra erkių, kurios minta bičių hemolimfa, platinamas virusas.

Be medaus gamybos, bitės yra svarbūs žydinčių augalų, tarp jų – vaisių ir daržovių, apdulkintojai. Jungtinių Tautų (JT) 2011 metų ataskaitoje sakoma, kad bičių ir kitų apdulkintojų per metus atliekamą darbą galima įvertinti 153 mlrd. eurų.

„Bitės miestuose laikosi labai gerai“, – sakė Stephenas Martinas iš Šefildo universiteto Anglijoje. Jis yra erkių Varroa, kurios nuo 7-ojo dešimtmečio, kai buvo atvežtos iš Azijos, naikina bičių šeimas visame pasaulyje, specialistas.

„Miestuose yra daugybė bitėms tinkamų augalų ir gėlių. Laikyti jas ant stogo – puiki idėja, nes taip jos nesipainioja žmonėms“, – pridūrė S.Martinas.

Tarp miestų, bandančių taikyti tokią prieigą, taip pat yra Londonas, Paryžius ir Melburnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai