Pora mokslininkų iš Kalifornijos universiteto Los Andžele paprašė 69 moterų įrašyti savo balsą mėnesinių ciklo vaisingiausiomis ir mažiausiai vaisingomis dienomis.
Juo mažiau laiko lieka iki ovuliacijos, juo aukštesnis moters balso tembras, nustatė tyrėjai.
Balso pokyčiai buvo menkai pastebimi – toli gražu ne tokie kaip kalbant įkvėpus helio – tačiau pakankamai aiškūs, kad juos būtų galima nustatyti prietaisais. Tikėtina, jog tokias permainas pajunta ir vyrų ausys.
Didžiausi skirtumai buvo pastebėti dvi dienos prieš ovuliaciją – pačiu vaisingiausiu ciklo laikotarpiu.
Keista, tačiau šis skirtumas išryškėdavo tik tada, kai savanorė bandymo dalyvė, be kitų sakinių, ištardavo: „Sveiki, aš esu UCLA studentė“.
Mokslininkai spėja, kad tembras kinta, nes vyrus labiau vilioja „moteriškesnis“ balsas, o moterys instinktyviai į tai reaguoja.
Lytiniai signalai ir gebėjimas susilaukti palikuonių glaudžiai siejasi su balsu, todėl moteris dažnai labiau traukia vyrai žemiu balsu, galimai išduodančiu aukštesnį patino rangą socialinėje hierarchijoje.
„Vyrams labiau patinka, kai ta pati moteris kalba aukštesnio, o ne žemesnio tembro balsu. Šiuos vertinimus veikia kalboje slypintis kvietimas užmegzti santykius“, – teigia Gregas Bryantas ir Martie Haselton, dirbantys UCLA Elgsenos, evoliucijos ir kultūros centre.
Taip pat pastebėta, kad prasidėjus menstruacijoms moterų balsas tampa žemesnis.
Anksčiau buvo nustatyta, kad mėnesinių ciklo piko metu kinta moterų kūno kvapas, didėja polinkis flirtuoti, madingiau rengtis, taip pat stiprėja potraukis „vyriškesniems“ vyrams. Pernai mokslininkai išsiaiškino, kad striptizo šokėjos vaisingomis dienomis gauna daugiau arbatpinigių, o už šį atradimą jiems šiemet skirta „alternatyvioji Nobelio premija“.