Žemos, apvalios ir retų profesijų Barbės
Legendinė lėlė Barbė – kur kas daugiau nei rožinė svajonė. Tai draugė ir palaikymo šaltinis tūkstančiams vaikų, kurie jaučiasi kitokie. Tuo patys pirmieji galėjo įsitikinti Barbės parodos atidarymo svečiai, nuo pat vidurdienio susirinkę į šventę, kurioje galima buvo pasijausti it grįžus į vaikystę, paskanauti Barbės desertų, laimėti prizų laimės rate ir stebėti mados šou.
Barbės parodoje, kurioje pristatytos daugiau nei 250 lėlių, išskirtinio dėmesio sulaukė naujos kartos Barbės iš „Fashionistas“. Šios serijos lėlės atspindi visuomenės įvairovę, todėl svečiai galėjo pamatyti smulkaus sudėjimo, stambesnių formų ir skirtingų tautybių barbių. Taip pat pernai pasirodžiusias ir ypač daug palaikymo globaliu mastu iš žmonių su negalia sulaukusias lėles su judėjimo negalia, kurias netrukus bus galima įsigyti ir Lietuvoje.
„Prisidėti prie šio renginio didelė garbė. Pati užaugau su barbėmis ir dabar ši lėlė yra pats mylimiausias mano dukros žaislas. Tiesa, anksčiau barbės buvo tik labai lieknos, tobulo sudėjimo. Džiugu, kad barbės šiandien būna skirtingos – kaip ir jomis žaidžiantys vaikai. Juk kiekvienam smagu turėti draugą, panašų į save. Skirtingos barbės tikrai skleidžia palaikymą“, – sako renginio vedėja Sotera Bernatonienė.
Susidomėjimo sulaukė ir Barbė astronautė iš kolekcininkės Rūtos Ardišauskienės kolekcijos. „Nors pirmoji Barbės profesija buvo modelis, jai nesvetimos profesinės ambicijos. Kai žmogus dar nebuvo žengęs pirmojo žingsnio Mėnulyje, Barbė jau pasipuošė astronautės kostiumu. Tai įvyko 1965 m. Kai Barbė šventė savo penkiasdešimtąjį jubiliejų 2009 m., nuspręsta prisiminti įsimintiniausius jos nuotykius ir išleisti legendinės Barbės astronautės kopiją“, – pasakoja retas barbes kolekcionuojanti ir savo įspūdingiausias lėles parodai paskolinusi kolekcininkė Rūta Ardišauskienė.
Parodai iš Estijos atgabeno daugiau nei šimtą barbių
Vilnietės Rūtos Ardišauskienės barbių kolekcija – ne vienintelė, kurią galima apžiūrėti. Specialiai šiai parodai iš Estijos atgabentos maždaug 130 barbių ir jų daiktų. Tarp įspūdingiausių lėlių, atkeliavusių į Kauną, Kenas, atrodantis kaip Jackas Sparrow iš filmo „Karibų piratai“.
„Tokio tipo ir net didesnės parodos pasaulyje vyksta jau daug metų. Todėl labai norėjome šią patirtį suteikti ir Lietuvos publikai. Džiaugiuosi, kad į šią parodą pavyko atvežti bent dalį pasaulinio lygio kolekcinių lėlių, kurios Lietuvoje net neparduodamos. Barbė – tai ne tik mėgstamiausia vaikų lėlė. Barbė – tai istorinis ir kultūrinis fenomenas, todėl ši paroda išties lyg apsilankymas meno muziejuje, kuris įsimins ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems“, – sako Laura Jerošenko, parodos iniciatorė ir „Barbie“ prekės ženklo atstovė Lietuvoje.
Parodoje pristatoma ir Lietuvos dizainerių Barbės įvaizdžių kolekcija, kurioje Ramunės Piekautaitės, Roberto Kalinkino, Kęsto Rimdžiaus ir kitų žymiausių Lietuvos dizainerių sukurti Barbės įvaizdžiai. Ypatingą eksponatą – savo vaikystės Barbės namą – parodai paskolino ir televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė.
Pirmą kartą Kaune atidaryta Barbės paroda veiks iki kovo 8 d. Kauno „Akropolio“ renginių aikštėje III aukšte.