Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Bedarbiai ispanai pardavinėja organus

Prekyba organais, kuri dažniausiai siejama su neturtingomis Afrikos ir Azijos šalimis, pasiekė ir Vakarų Europą. Ekonominės krizės metu darbų netekę ispanai imasi pardavinėti savo organus taip vadinamiems„persodinimo turistams“, rašo „Times Online“.
Eurai
Eurai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.
Temos: 2 Ispanai Bedarbis

Ispanų skelbimai, kuriuose jie pardavinėja savo inkstus, užplūdo internetą, nes žmonės neberanda kitų būdų kaip išgyventi šalyje, kurioje bedarbystės lygis yra aukščiausias visoje Europoje – 17 procentų.

Sergio, 42-ejų bedarbis ir keturių vaikų tėvas, tikina, kad viena vokiečių pora pasiūlė pirkti jo inkstą už daugiau nei 20 tūkstančių eurų, nes organo reikia jų penkiamečiui sūnui. Jei tyrimai parodys, kad organas vaikui tinka, operacija bus atlikta trečioje šalyje, nes Europoje tokie sandoriai yra nelegalūs.

Vokietijoje laukiančių inksto donoro žmonių yra daug, todėl laukti tenka ne vienerius metus, o per tą laiką vaikas gali ir mirti.

Kitas bedarbis Alberto, auginantis du vaikus, tikina, jog skelbimą įdėjo iš baimės, kad netrukus šeima atsidurs gatvėje, nes nebeišgali mokėti už paskolą nekilnojamam turtui. Jis tikino, kad jei žinotų kokį kitą būdą, kaip gauti pinigų, tikrai neskelbtų apie save kaip savo paties organų pardavinėtoją.

Labiausiai vyras baiminasi, kad gali patekti į profesionalių organų pardavinėtojų rankas, kurie jį išoperuos nesumokėję.

Tiesa, Ispanijoje netgi įdėti skelbimą, kuriame kalbama apie organų pardavinėjimą, yra nelegalu, todėl žmonės iki šiol baiminasi kalbėdami net su galimais „užsakovais“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos