Brazilijoje medžių įvairovė didžiausia – 8 715 rūšių, skelbia augalų apsaugos organizacija „Botanic Gardens Conservation International“ (BGCI).
Brazilijoje taip pat yra daugiausiai (4 333) endeminių rūšių, neaptinkamų niekur kitur pasaulyje.
Iš viso 58 proc. medžių rūšių yra endeminės vienai kuriai nors šaliai. 2 991 rūšis paplitusi tik Madagaskare, 2 584 rūšys – tik Australijoje.
Kalbant apie įvairovę, po Brazilijos eina Kolumbija, turinti 5 776 skirtingas medžių rūšis, ir Indonezija, kurioje auga 5 142 rūšių medžiai.
Londone įsikūrusi BGCI, kuri atstovauja maždaug 2 500 botanikos sodų visame pasaulyje, šį sąrašą sudarė pasinaudodama daugiau kaip 500 paskelbtų šaltinių.
Iš 60 065 medžių rūšių tik maždaug 20 000 yra suteiktas koks nors apsaugos statusas, įskaitant 9 600 rūšių, kurioms gresia išnykimas.
„Pagrindinė BGCI priežastis tokiam sąrašui paskelbti yra (noras) suteikti įrankį žmonėms, bandantiems išsaugoti retas ir nykstančias medžių rūšis“, – sakoma organizacijos pareiškime, kuriame nurodoma, kad medžių rūšys nyksta daugiausia dėl miškų kirtimo ir pernelyg intensyvaus eksploatavimo.
Tarp nykstančių rūšių yra daugiau kaip 300 tokių, kurioms gresia itin didelis pavojus, nes laukinėje gamtoje yra likę mažiau nei po 50 joms priklausančių individų.
Neskaitant Arkties ir Antarkties, kur medžių nėra, mažiausia medžių įvairovė yra Nearkties biogeografinė sritis, daugiausiai apimanti Šiaurės Ameriką. Joje užregistruota mažiau nei 1 400 medžių rūšių.
Duomenų bazė bus nuolat tikslinama, nes kiekvienais metais atrandama ir aprašoma po maždaug 2 tūkst. naujų augalų rūšių.