Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Britė po migrenos priepuolio ėmė kalbėti su prancūzišku akcentu (video)

Viename kaimelyje Anglijos pietvakariuose gyvenanti 49 metų moteris po stipraus migrenos priepuolio ėmė kalbėti su prancūzišku akcentu. Neurologai tokiu atveju kalba apie retą sindromą, kuris priverčia, pavyzdžiui, niekada Vokietijoje nebuvusį žmogų kalbėti su vokišku akcentu, praneša „The Associated Press“.

Tokio neįtikėtino sutrikimo kankinama Kei Rasel šią savaitę dalyvavo BBC laidoje ir kalbėjo kimiu balsu tęsdama balsius su akcentu, kuris būdingas prancūzams. Kartais akcentas buvo panašus į atvykėlių iš Rytų Europos. Laidos metu buvo parodytas ir vaizdo įrašas, kuriame K.Rasel kalba su ryškiu akcentu, būdingu žmonėms, gyvenantiems Anglijos pietuose.

„Kai žiūriu šį įrašą, matau save tokią, kokia buvau, – liūdnai šypsodamasi sakė K.Rasel. – Labiausiai ilgiuosi net ne savo balso. Nors, žinoma, norėčiau jį susigrąžinti. Viskas yra gerokai giliau.“

Iki šiol tiksliai nenustatyta, kas atsitiko moteriai, kai šių metų sausį ją ištiko stiprus migrenos priepuolis. Dabar su ja nebegalima susisiekti: jos telefono numeris pakeistas, nepavyko jos rasti ir per buvusį darbdavį.

BBC pabrėžia, kad K.Rasel atvejis panašus į vadinamąjį užsienietiško akcento sindromą. Visame pasaulyje užfiksuotos tik kelios dešimtys tokių atvejų. Yra žinoma, kad žmonės pradėjo kalbėti su vokišku, ispanišku, velsietišku, itališku ir airišku akcentais. Daugeliu atveju tokie žmonės neturėjo nieko bendra su šalimi, kurios akcentą įgijo.

VIDEO: Foreign Accent Syndrome (Kay Russell)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos