Per pastaruosius 18 metų M.Ericssonas rašė, kūrė ir įgyvendino daugiau nei 20 dalyvavimo istorijų – nuo internetinių transmedijos žaidimų ir interaktyvių Šekspyro adaptacijų iki mokslinės fantastikos „gyvo“ veiksmo vaidmenų žaidimų (LARP). Jis sukūrė ir įgyvendino ne vieną žiūrovų ir kritikų įvertinimo sulaukusį TV projektą.
Vienas žymiausių M.Ericssono darbų – dalyvavimo, arba alternatyvios realybės, drama „Tiesa apie Mariką“ („The Truth About Marika“). 2008 m. minėtas serialas buvo įvertintas TV „Oskaru“ vadinamu „Emmy“ apdovanojimu už interaktyvių paslaugų panaudojimą televizijoje. TV dramoje „Tiesa apie Mariką“ buvo integruotas dalyvavimo elementas, t.y. pats žiūrovas galėjo prisidėti prie istorijos kūrimo.
Pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis švedas prisipažino, kad šiuo metu dirba, kaip pats sako, pseudoakademinį darbą – atnaujina prieš keletą metų savo sukurtą teatro antropologijos ir dalyvaujamosios istorijos teoriją. „Ši teorija vadinasi „Žaisk, kad mylėtum“ („Play To Love“). Tikiuosi, kad vesdamas paskaitą Vilniuje padėsiu susirinkusiems suprasti keletą pagrindinių estetinių lieptų, įsakytų patirčių ir tų patirčių, kurias sukelia patys veikėjai, skirtumų“, – sako M.Ericssonas.
Koks pagrindinis auditorijos dalyvavimo, masinių žaidimų ir interneto platybėse bendrai pasakojamų istorijų žavesys? Kultūros antropologo Victoro Turnerio akimis žvelgdamas į žymiausius susikertančių medijų pavyzdžius ir jų ištakas (2000 m. pr. Kr.), Ericssonas Vilniuje bandys padėti suprasti, kas mus priverčia pasinerti į skaitmeninį pasaulį. Jo teigimu, paskaita bus įdomi kiekvienam, kuris siekia žaisti su savo auditorija, užuot nurodinėjęs jai. „Norėčiau, kad mano paskaita įkvėptų kurti“, – baigdamas pokalbį priduria M.Ericssonas.
Birželio 8–10 dienomis vyksiančioje konferencijoje paskaitas vesiantis svečias iš Švedijos pasaulyje žinomas ir dėl savo kontraversiškai vertinamo dalyvavimo dramoje „Hamletas“. Jos veiksmas vyko II pasaulinio karo bunkeryje, kur 72 valandas buvo kuriama atmosfera tarsi ten vyktų hedonistų – svingerių vakarėlis.
M. Ericssonas taip pat atliko itin svarbų vaidmenį kuriant interneto dramas „Dollplay“ ir „Conspiracy for Good“. Šiuos projektus jis įgyvendino kartu su tokiomis Holivudo įžymybėmis kaip Jossas Whedonas ir Timas Kringas.
Tarptautinė konferencija „Cross Media ZEN“ vyks birželio 8–10 dienomis Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, o kūrybinės dirbtuvės bus surengtos Vilniaus dizaino kolegijoje. Dalyvavimas nemokamas. Organizatoriai kviečia registruotis čia.