15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Danguje šviečianti pilnatis išvaiko mūsų miegą

Kai mėnulis danguje suapvalėja ir šviečia itin ryškiai, ne vienas nejučia pradeda skųstis nemiga, nuotaikų kaita, nors kai kas mėnulio pilnaties poveikį žmogaus organizmui vadina tik mitu. Iki galo nėra žinoma, kaip mėnulis veikia mūsų gyvenimus, bet Šveicarijos tyrėjai linkę tvirtinti, kad pilnatis iš tikrųjų turi įtakos mūsų miegui.
Įspūdinga mėnulio pilnatis šviečia Vilniui.
Įspūdinga mėnulio pilnatis šviečia Vilniui. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nemiga per pilnatį nėra mitas. Taip tvirtina šveicarų mokslininkai, atlikę tyrimus. Bandymai su 33 savanoriais vykdyti specialioje laboratorijoje, kur jie miegojo. Paaiškėjo, kad per pilnatį jų miegas buvo trumpesnis vidutiniškai 20 minučių, o vadinamasis „gilus miegas“ sutrumpėjo net trečdaliu.

Taip pat dalyvių organizmuose sumažėdavo melatonino, kuris svarbus miego ritmui ir kokybei. Anot projekto vykdytojų, tai svarbūs moksliniai įrodymai, kad biologiškai egzistuoja ryšys tarp mėnulio fazių ir žmogaus organizmo.

Įdomu ir tai, kad ne mėnulio šviesa trikdo miegą. Savanoriai miegojo uždarose ir visiškai tamsiose patalpose, kur neprasiskverbė nė pluoštelis mėnulio šviesos. Tad kol kas mokslininkai neturi atsakymo, kaip mėnulis per pilnatį vis dėlto veikia žmonių miegą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais