Dešimt sėkmingiausių žurnalistų melagysčių

Jau kelis šimtmečius daugelyje šalių balandžio 1-ąją švenčiamą Melagių dieną priimta kvailioti ir apgaudinėti aplinkinius. Portalas „The Daily Mail“ sudarė dešimtuką pačių geriausių melagysčių, kurias paskelbė pasaulio žiniasklaida.
Kompiuterinė šypsenėlė
Kompiuterinė šypsenėlė / 123rf nuotr.

Pirmojoje vietoje atsidūrė 1957 metais BBC televizijos vedėjo rimčiausiu veidu paskelbta naujiena apie makaronų derlių Šveicarijoje. Jis aiškino, kad neįprastai šilta žiema ir naujo preparato prieš kenkėjus naudojimas Šveicarijos ūkininkams padėjo surinkti neįprastai didelį spagečių derlių. Šią žinią iliustravo filmuoti kadrai, kuriuose buvo matyti ūkininkai, nuo medžių renkantys makaronus. Po šio reportažo BBC sulaukė šimtų skambučių, žmonės dažniausiai klausė, kur gauti „makaroninio“ medžio sėklų.

Šis pokštas nuskambėjo daugiau kaip prieš penkiasdešimtmetį, tačiau niekas iki šiol nesugebėjo jam prilygti.

Į dešimtuką pateko ir 1986 metais Prancūzų laikraščio „Parisien“ paskelbta žinia, kad Paryžiuje yra išrenkamas Eifelio bokštas, o vietoje jo iškils Disneilendas.

1979 metais britų astronomas Patrickas Moore`as per radiją paskelbė, kad 9 val. 47 min. pirmą kartą žmonijos istorijoje planetos išsidėstys taip, kad sumažės gravitacinė trauka. Jis rimtu balsu aiškino, kad žmonės tuo patys įsitikins – jiems tereikės pašokinėti. Po to atronomas sulaukė šimtų laiškų, kuriuose žmonės pasakojo savo įspūdžius, kai buvo pakibę ore. Viena moteriškė net pareiškė, kad su visu krėslu pakilo į orą ir apskrido kambarį.

BBC 1980-aisiais paskelbė sensaciją, kad įžymusis Big Benas bus modernesnis: laikrodžio ciferblatas bus pakeistas į elektroninę švieslentę. Po reportažo BBC darbuotojams teko atsakinėti į šimtus pasipiktinusių piliečių skambučių.

Panašią reakciją sukėlė greito maisto tinklo pranešimas, kad buvo nupirktas Laisvės Varpas, kuris laikomas vienu iš JAV nepriklausomybės simbolių. Šią žinią juokais patvirtino Baltųjų Rūmų atstovas. Jis pridėjo, kad vienam turtuoliui bus parduotas ir Abraomo Lincolno memorialas.

Kitas greito maisto tinklas buvo paskelbęs, kad sukūrė hamburgerį kairiarankiams. Naująjį patiekalą  esą sudaro tie patys ingrediantai, tačiau padažai pilami kitoje sumuštinio pusėje, kad nevarvėtų ant rankos.

Švedijos gyventojus 1962 metais apgavo tuo metu vienintelis televizijos kanalas, kuris transliavo juodai baltą vaizdą. Žiūrovams buvo pasiūlyta ant televizoriaus ekrano užmauti moterišką pėdkelnę, tada vaizdas esą taps spalvotas.

Žmonių lengvatikiškumu 1998-aisiais pasinaudojo leidinys „New Mexicans for Science and Reason“. Jis paskelbė straipsnį, kuriame buvo teigiama, kad JAV Alabamos valstijos valdžia suapvalino Pi iki „biblinės reikšmės“ - 3,0.

1985 metais neblogą pokštą sugalvojo „Sports Illustrated“. Buvo paskelbta, kad viena beisbolo komanda rado žaidėją, sugebantį švystelėti kamuolį 270 kilometrų per valandą greičiu. Melagiai aiškino, kad tokią galią sportininkas įgijo Tibeto vienuolyne.

1992 metais vienas amerikiečių komikas, parodijuodamas skandalingąjį JAV prezidentą Richardą Nixoną, pareiškė, kad jis ketina dalyvauti prezidento rinkimose. Komikas teigė, kad politiko šūkis bus „Dar nė karto praeityje klaidos nepadariau,nesuklysiu ir į priekį“. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis