Paleontologų teigimu, dvi iš tirtų fosilijų yra 165 mln. metų senumo, dar keturios – 125 mln. Kai kurias fosilijas atkasė vietos gyventojai, vėliau jas pardavę mokslininkams.
Pranešama, kad priešistorinių blusų patelės užaugdavo didesnės nei 2 cm ilgio. Patinai – 1,5 cm. Palyginimui, dabartinės blusos užauga daugiausiai iki 0,5 cm ilgio. Tačiau tiek priešistorinės, tiek dabartinės blusos buvo labai panašios. Tiesa, skirtingai nei šiandien, prieš daugiau nei 100 mln. metų blusos neturėjo sparnų. Jos taip pat negalėjo šokinėti ir turėjo sąlyginai labai mažas burnas.
Nepaisant to, jos buvo puikiai prisitaikiusios prie aplinkos – turėjo mažas žnyplytes, kurios leisdavo šiems parazitams tvirtai įsikabinti į gyvūno plauką ar plunksnas. Blusos buvo taip gerai prisitaikiusios, kad kai prieš maždaug 65 mln. metų dinozaurai išliko, jos persikėlė ant žinduolių ir paukščių. Todėl jų išmatavimai po truputį ėmė mažėti, rašo naujienų agentūra AFP.
Tyrimas, kuriam vadovavo mokslininkas Andre Nelis iš Nacionalinio Gamtos istorijos muziejaus Paryžiuje, išspausdintas britų žurnale „Nature“.