Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Druskininkų „Snow arenoje“ – nacionalinė slidinėjimo programa neįgaliesiems

Trečiadienio popietę Druskininkų „Snow arenoje“ startavo nacionalinė neįgaliųjų slidinėjimo programa „Mes įgalūs slidinėti“.
Druskininkų Snow Arenoje – nacionalinė slidinėjimo programa neįgaliesiems
Druskininkų Snow Arenoje – nacionalinė slidinėjimo programa neįgaliesiems / Organizatorių nuotr.

Pirmoje, reprezentacinėje, treniruotėje patyrusių „Snow Arenos“ ir Dru Ski School instruktorių Artūro Bikulč ir Aleksandro Dragino valdomoje specialiai neįgaliesiems pritaikytoje įrangoje slidinėjimo meną išbandė gausus entuziastų būrys iš Vilniaus, Šiaulių, Kretingos, Varėnos, Lazdijų ir Šilalės.

Lydimi savivaldybių organizacijų atstovų 18 skirtingas negalias turinčių žmonių turėjo galimybę po du kartus nusileisti nuo pagrindinės 460 m. ilgio ir 50 m. pločio trasos. Daugumai tai buvo pirma tokio kalibro patirtis, kuri nepaliko abejingų.

„Tai nerealu, noriu dar. Labai patiko skrieti nuo tokio didelio kalno, noriu sugrįžti čia ir treniruotis toliau!“, – džiaugėsi Edvinas iš Šilalės.

Tolimesniuose etapuose bus dirbama individualiai, treniruotės truks apie valandą.

Slidinėjimas įtrauktas į parolimpinių žiemos žaidynių – aukščiausio lygio neįgaliųjų varžybų – programą, vyksta neįgaliųjų sportininkų pasaulio slidinėjimo čempionatai, specialioji (sutrikusio intelekto sportininkų) žiemos olimpiada, tarptautinės neįgaliųjų slidinėjimo varžybos.

Vieni neįgalieji dalyvauja slidinėjimo lenktynėse lyguma arba raižyta vietove įveikdami tam tikro ilgio nuotolius, o kiti neįgalieji pasirenka kalnų slidinėjimą. Kalnų slidinėjimo varžybų programoje yra šios rungtys: paprastasis slalomas, didysis slalomas, leidimasis kalnu, ypatingai didelis (didžiausias) slalomas.

„Užsienyje neįgaliųjų slidinėjimas labai stipriai pažengęs į priekį. Turbūt dažnas slidinėjimo kurortuose alpėse ar kitur esame matę pro šalį monoslidėse be trenerių pagalbos skriejančius neįgaliuosius. Lygis labai aukštas. Galime pasidžiaugti, kad ir Lietuvoje yra gana puikiai monoslides valdančių žmonių, bet jų vienetai. Vienas iš jų – VšĮ „Sveikas miestas“ vadovas Aleksandras Pacevičius, kurio pasirodymu šiandien džiaugėsi visi. Šiandien pas mus lankėsi ir Rio de Žaneiro parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius, su kuriuo vyksta konstruktyvus dialogas dėl neįgaliųjų integracijos į visuomenę. Giliai širdyje iki tokio lygmens norisi išugdyti kuo daugiau neįgaliųjų, bet džiaugsimės ir tais, kurie nuspręs slidinėti tik su instruktoriais, taip įnešdami į savo gyvenimus pokyčių ir džiaugsmo. Paverskime negalią galia, griaukime sienas“, – sakė Druskininkų „Snow arenos“ projektų vadovas Saulius Bagdonas.

Druskininkų „Snow arena“, glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos miestų savivaldybėmis, pasitelkdama profesionalius instruktorius ir šiuolaikinę įrangą, programos „Mes įgalūs slidinėti“ metu sieks pasėti šio sporto virusą visos šalies neįgaliųjų tarpe. Juolab sąlygos tam idealios – sniegas užtikrinamas 365 dienas per metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs