„Šiųmetinio festivalio devizas galėtų būti „interaktyvumas“: festivalio programoje dominuoja ekskursijos ir demonstracijos, praktikos darbai. Paskaitų bus mažiau, interaktyvių atrakcijų – gerokai daugiau“, – pasakojo festivalio sumanytojas Rolandas Maskoliūnas. Pasak jo, naujausių technologijų ir mokslo naujienų mėgėjai galės apsilankyti ten, kur paprastai sunku patekti: geriausiose Lietuvos mokslo laboratorijose, bibliotekų užkulisiuose.
„Festivalio svečiai sužinos ir patys pamatys, kokie mikrobai gyvena ant mūsų kūno, galės valdyti šiuolaikinius robotus ir patikrinti fizikos dėsnius, suteikti pirmąją pagalbą, sužinoti apie svarbiausias šiuolaikinio pasaulio tendencijas, apie gimstančią naująją, kūrybingą visuomenę“, – intrigavo R.Maskoliūnas.
Festivalio atidarymo diena tradiciškai skirta mokslo ir meno sąveikai. Vilniaus universiteto Centrinių rūmų foje bus eksponuojama žymiausių Lietuvos mokslininkų portretų paroda ir vyks dokumentinio filmo „Lietuvos genas“ pirmosios dalies premjera, o vėliau bus galima gyvai padiskutuoti su genetiku Vaidučiu Kučinsku, archeologu Algiu Girininku, geologu Gediminu Motuza ir antropologu Rimantu Jankausku.
„Pernai metais festivalis sutraukė keletą tūkstančių lankytojų, tikimės, kad šiemet susidomėjimas neslūgs. Džiugu pastebėti, kad mus vis aktyviau kviečiasi ir mokyklos. Be to, kadangi šiemet festivalyje bus itin daug interaktyvumo, neabejojame, jog įspūdžių liks visiems“, – sakė R.Maskoliūnas.
Mokslo Festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ atidarymas ir mokslo populiarinimo filmas „Lietuvio genas“ – rugsėjo 12 d. 17.30 val. Vilniaus Universiteto Centrinių rūmų foje.
Mokslo šou
Antroji mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ diena atiduos duoklę Lietuvos moksleivių fantazijai, vaikų teisėms ir gamtos stebuklams.
Atominės energetikos paslaptys, intriguojantys fizikos eksperimentai, teleskopai, trimačio detalių spausdinimo galimybės ir pavyzdžiai, „VEXplorer“ robotų valdymo varžybos – visa tai bus galima patirti šeštadienį Vilniaus savivaldybės aikštėje.
Robotų varžybose bus naudojamasi kompanijos „SolidWorks“ sukonstruotais „VEXplorer“ robotais.Šie robotai turi 300 dalių, iš kurių galima sukonstruoti daug įvairių jo versijų, tokių, kaip ranka ar gnybtas, su kuriuo galima kelti įvairius daiktus. Yra ir kamera, perduodanti vaizdą į jūsų televizorių keliasdešimties metrų atstumu. Šiose varžybose dalyvaus iš anksto užsiregistravusios komandos iš Lietuvos mokyklų. Išsiaiškinsime, kurios komandos valdomas robotas greičiau atliks nustatytą užduotį ir gaus dovanų po robotą.
Kita intriguojanti technologija, su kuria bus galima susipažinti šeštadienį Savivaldybės aikštėje – trimatis spausdinimas. Tai detalių modelių gamybos technologija, kuri įgalina greitai pagaminti virtualiai suprojektuotos detalės ar mazgo prototipą. Pagrindinis šios technologijos skirtumas nuo tradicinių detalių gamybos technologijų – gaminiai gaminami ne pašalinant medžiagą nuo ruošinio, bet nuosekliai „auginant“ detalę. Visa tai – 11 – 15 val.
Vaikų teisių gynėjams ir pedagogams skiriama Mykolo Romerio universiteto atvirų durų diena mokytojams. Čia 10 – 14 valandą bus galima pasiklausyti paskaitų „Vaikų teisės ir pareigos“ tema bei sudalyvauti diskusijose.
13 valandą – programa gamtos mylėtojams. Vilniaus universiteto Botanikos sodas pristatys parodą „Rudenėlio uogos“ ir ekskursiją „Pažįstami ir nepažįstami – retieji svetimšaliai sodo augalai“, vedamą Edvardo Meidaus, Auksės Meidienės, Silvos Žilinskaitės ir Dariaus Ryliškio.