Etnokosmologijos muziejus buvo pastatytas dar 1990 m. Muziejaus pastatų kompleksą sudarė du metalo konstrukcijų bokštai ir du rombo formos pastatai, sujungti požemine galerija. Kasmet sparčiai augantis lankytojų skaičius paskatino įrengti naujas patalpas, tinkančias ekspozicijos, dangaus stebėjimo ir modernios muziejinės veiklos poreikiams.
Kosminis „rūbas“
Dabar muziejus visiškai pakeitė savo veidą, prie muziejaus „nusileido“ dvi skraidančios lėkštės. Po rekonstrukcijos tris kartus padidėjo muziejaus plotas. Vien tik lankytojams skirta erdvė užima daugiau kaip 700 kv. m. Aplink rekonstruotus bokštus iškilusiame naujame trijų aukštų pastate bus demonstruojamos parodos, įsikurs administracinės patalpos. Iš prie pat bokštų viršaus „pakibusios“ skraidančios lėkštės formos apžvalgos aikštelės atsivers puikus vaizdas į nuostabias ežerų krašto apylinkes.
Vienintelis pasaulyje
Lietuvos etnokosmologijos muziejus yra pirmasis ir kol kas vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Čia veiks vienas iš didžiausių Europoje, Vokietijoje pirktas teleskopas, prieinamas visuomenei. Pagrindinis teleskopo veidrodis yra net 80 cm skersmens, pats teleskopas – keturis kartus galingesnis už savo pirmtaką.
Lankytojai galės dalyvauti dar įspūdingesnėse naktinėse ir dieninėse programose, stebėti ir fotografuoti aiškiau matomus dangaus kūnus. Tai pirmasis muziejus, kuris dirbs ištisą parą.
Pavasarį statybų aikštelėje dirbo galingiausias kada nors šalyje naudotas kranas. O rekonstruojant muziejų kai kurios architektūrinės ir konstrukcinės idėjos buvo įgyvendintos pirmą kartą Lietuvoje.
Muziejuje atlikta daug statybos ir rekonstrukcijos darbų, dalinai apmokamų iš Europos struktūrinių fondų paramos. Statybai ir rekonstrukcijai iš projekto lėšų skirta 19,942 milijonų litų. Daugiau informacijos muziejaus svetainėje: www.cosmos.lt