Praėjus devyniasdešimt devyneriems metams po paskutinio imperatoriškojo kiaušinio, kuris buvo skirtas carui Nikolajui II, sukūrimo, Dohoje vykstančioje laikrodžių ir papuošalų parodoje garsieji juvelyrai pristatė naują savo kūrinį.
Perlinis „Faberge“ kiaušinis yra inkrustuotas 139 baltaisiais perlais, daugiau nei 3 300 deimantų ir puoštas kitais brangakmeniais, sako jo kūrėjai.
Naujasis „Faberge“ kiaušinis yra pirmas kiaušinis, užsakytas po Pirmojo pasaulinio karo.
Persijos įlankos šalys turi gilias perlų ieškojimo jūroje tradicijas, o Kataras prie savo kranto formuoja dirbtinę salą šio nuostabaus brangakmenio pavadinimu.
Naujasis „Faberge“ kiaušinis yra pirmas kiaušinis, užsakytas po Pirmojo pasaulinio karo.
Carų rūmų juvelyras Peteris Carlas Faberge paskutinį imperatoriškąjį kiaušinį sukūrė 1916 metais, likus keliems mėnesiams iki revoliucijos, per kurią 1917 metų vasarį caras buvo priverstas atsisakyti sosto.
Šį dirbinį Nikolajus II buvo užsakęs kaip dovaną savo žmonai Aleksandrai.
Kiaušinių tradiciją carų šeimoje 1885 metais pradėjo Aleksandras III, pirmasis Šv.Velykų proga savo žmonai Marijai Fiodorovnai padovanojęs šį gausiai brangakmeniais inkrustuotą niekutį.
Šie Rusijos carų šeimų pamėgti deimantais inkrustuoti meno kūriniai ilgainiui tapo šeimų materialinio pertekliaus simboliu.
Naujasis Dohoje eksponuojamas kiaušinis buvo užsakytas „artėjančių (100-ųjų) metinių nuo paskutinio imperatoriškojo kiaušinio užsakymo proga“, sakė „Faberge“ atstovė Alize Morand naujienų agentūrai AFP.
Pirkėjai jau domisi jo kaina, kuri gali siekti maždaug 1,7 mln. eurų.
Pasak jos, tai pirmas iš kelių šios kompanijos planuojamų pristatyti naujų juvelyrikos dirbinių.
Baigiantis penkias dienas truksiančiai parodai perlinis kiaušinis bus parduotas Katare. Pranešama, kad pirkėjai jau domisi jo kaina, kuri gali siekti maždaug 1,7 mln. eurų.
Tačiau A.Morand kainos nepatvirtino ir pareiškė, kad ji bus atskleista tik suinteresuotiems pirkėjams „pagal paraišką“. Ji pridūrė, kad keletas žmonių jau išreiškė norą įsigyti šį eksponatą.
P.C. Faberge iš viso buvo sukūręs maždaug 50 kiaušinių, iš kurių, kaip žinoma, iki mūsų dienų išliko 43.