Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Fantastiškas medaus mėnuo kosmose taps realybe jau šimtmečio pabaigoje

Jau XXI amžiaus pabaigoje jaunavedžiai galės praleisti puikų medaus mėnesį ištaigingame viešbutyje kosmose, atvykę ten daugiaviečiu kelionių erdvėlaiviu, remdamasi britų laikraščiu, rašo naujienų svetainė factnews.
Medaus mėnuo kosmose jau greitai
Medaus mėnuo kosmose jau greitai

Tai prognozuoja ekspertai, remdamiesi tuo, kad sparčiai plėtojamas kosminis turizmas ir pasiekta technikos laimėjimų šioje srityje, rašo dienraštis „The Daily Telegraph".

Para tokiame viešbutyje su romantiškais vaizdais į „Žemės aušrą ir saulėlydį" kainuos maždaug 5 tūkst. svarų (apie 21 tūkst. litų).

Nugabens ten visus norinčiuosius erdvūs ir patogūs „aerolaineriai", į kuriuos tilps maždaug 850 keleivių.

Para tokiame viešbutyje su romantiškais vaizdais į „Žemės aušrą ir saulėlydįJie skris mažiausiai penkis kartus greičiau už garso greitį, taigi kelionei į kosmosą nereiks daug laiko. Tokia transporto priemone, pavyzdžiui, bus galima patekti iš Europos į Australiją tik per tris valandas.

Tokias „fantastiškas" prognozes pateikė Suomijos aviacijos kompanijos „Finnair", kuri lapkričio 1 dieną atšventė savo 85-metį, darbuotojai.

Projekto, pavadinto „Išvykimas-2093" (Departure 2093), autoriai mano, kad dabartinė ekonomikos krizė, jeigu ir gali sustabdyti procesą, bet neilgam – jau nuo 2010 metų prasidės veržlus kosminio turizmo suklestėjimas.

Projekto autorių nuomone, „sukurti nauji varikliai įvykdys revoliuciją antžeminio ir viršžeminio transporto srityje. Varikliai, neišmetantys jokių kenksmingų medžiagų, pakeis dabartinius, smarkiai teršiančius aplinką".

Jų nuomone, projektas įgaus iš tikrųjų Visatos mastą 2020-2040 metais. 15 valandų buvimo kosminiame viešbutyje kaina prilys dviem mėnesiniams darbo užmokesčiams Europoje.

Reikia pažymėti, kad Suomijos inžinieriai - ne pirmieji pateikia tokių „pasakiškų" prognozių.

Praėjusią vasarą Europos spauda pranešė, kad viena Amerikos ir viena Japonijos kampanijos siūlo susituokti ir praleisti medaus mėnesį orbitoje, užsisakius vietas už 2,3 mln. dolerių sutuoktinių porai. Abi kompanijos „žadėjo" surengti tokias vestuves kosmose jau po 10 metų.

O dar 2003 metais Rusijos kosmoso agentūra siūlė jaunavedžiams kosminio medaus mėnesio romantiką už 40 milijonų dolerių. Vykti į Tarptautinę kosmoso stoti buvo numatoma Rusijos kosminiu laivu „Sojuz".

Vis dėlto Rusijos aviacijos ir kosmoso agentūra nepatikslino, ar galės jaunavedžiai mylėtis Tarptautinėje kosmoso stotyje, nors žinoma, kad kosmonautams lytiniai santykiai uždrausti nuogąstaujant dėl pavojaus embrionui, jeigu partnerė taptų nėščia.

2007 metais Rusijos skrydžių valdymo centras paneigė Vakarų žiniasklaidos pranešimus, neva Amerikos ir Rusijos kosmonautai Tarptautinėje kosmoso stotyje praktikavo „kosminį seksą".

„Kosmonautai – taip pat gyvi žmonės, bet per visą skrydžių į kosmosą istoriją, šis klausimas niekada nekėlė problemų", – sakė tada Medicinos ir biologijos problemų instituto vadovo pavaduotojas Valerijus Bogomolovas.

Remiantis britų dienraščiu „The Guardian" 2000 metų straipsniu, 1996 metais NASA atliko tyrimą dėl to, „kokiomis pozomis galima mylėtis kosmose".

Patikrinus kompiuterine simuliacija, iš 20 pozų buvo išrinktos dešimt, o po to du bandomieji neva išbandė jas realiomis nesvarumo būklės sąlygomis, ir, remiantis rezultatais, tik keturios pozos buvo pripažintos tinkamos seksui orbitoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai