Kosminės skerdynės užfiksuotos galaktikoje, esančioje už maždaug 2,7 mlrd. šviesmečių Drakono žvaigždyne. Raudonoji milžinė priskriejo pernelyg arti juodosios skylės, todėl šios traukos jėga sučiupo žvaigždę ir ją sudraskė, rašo Dailymail.co.uk.
Johno Hopkinso universiteto astronomas Suvis Gezaris su komanda šį reiškinį tyrinėjo nuo 2010 metų gegužės.
Kai žvaigždę sudrasko juodosios skylės gravitacija, dalis jos nukrenta į juodąją skylę, o likusi išspjaunama didžiuliu greičiu. Astronomai nustatė, kad juodosios skylės auka tapo daug helio dujų turinti raudonoji milžinė.
„Tai tarsi rinkti įrodymus iš nusikaltimo vietos. Kadangi išspjaunamose dujose labai daug helio, galima daryti prielaidą, kad „nužudyta“ žvaigždė turėjo daug helio“, – sakė S.Gezaris.
Komandos nuomone, branduolį supusią išorinę žvaigždės dalį, sudarytą iš vandenilio, jau anksčiau buvo nuplėšusi ta pati juodoji skylė. Gali būti, kad žvaigždės gyvavimo ciklas artėjo prie pabaigos. Išnaudojusi didžiąją dalį turėto vandenilio kuro, ji veikiausiai smarkiai išsiplėtė ir tapo raudonąja milžine.
Astronomai mano, kad didžiulė žvaigždė klaidžiojo netoli juodosios skylės elipsės formos orbita. Pirmą kartą priartėjusi prie juodosios skylės ji neteko viršutinių sluoksnių, o dabar buvo galutinai sudraskyta.
Manoma, kad aplink galaktikų juodąsias skyles žvaigždės praskrieja itin retai – maždaug kartą per 100 tūkst. metų.
Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą: