Diena, kada peršasi merginos
Teigiama, kad keliamieji metai atsirado prieš 46 tūkst. metų. Aleksandrijos astronomai pastebėjo, kad Žemė apsisuka aplink Saulę per 365 dienas ir 6 valandas. Taigi per 4 metus susidaro papildoma para. Gajus Julijus Cezaris įsakė pažymėti tai kalendoriuje.
Žemė apsisuka aplink Saulę per 365 dienas ir 6 valandas. Taigi per 4 metus susidaro papildoma para.
Papildoma para, atsirandanti kas ketverius metus, „prilipdyta“ prie vasario vadovaujantis elementaria logika – tai trumpiausias metų mėnuo, o tie, kurie gimsta vasario 29-ąją, imti laikyti išskirtiniais asmenimis.
„Taip, dėl kai kurių aspektų jaučiuosi ypatinga. Patinka faktas, pvz., kad turiu prabangą savo septintąjį gimtadienį šiemet švęsti antrą kartą gyvenime. Ir senstant smagu pagalvoti, kad iš tikrųjų man tik 7 ar 10 metų. Viena draugė yra pasakiusi, jog tą dieną gimusiųjų likimas yra ypatingas. Gali būti“, – paklausta, ar jaučiasi esanti išskirtinė, atsakė vasario 29-ąją prieš 28 metus gimusi tauragiškė S.Dapkutė.
Anot merginos, kai kur Europoje ši diena dar yra vadinama „Jaunikio diena“. Tai vienintelė diena, kuomet moteris gali pasipiršti vyrui. Jam atsakius neigiamai, pagal papročius, moteriai duodama pinigų arba nuperkama suknelė.
„Tam tikrose šalyse, po nepavykusių piršlybų, vyras turi nupirkti pirštines, kad moteris paslėptų gėdą ir savo rankas be žiedo. Manau, suknelės variantas moterims būtų daug priimtinesnis, – šyptelėjo Sandra. – O štai Graikijoje vasario 29-oji laikoma nelaiminga diena vestuvėms“.
Švęsti žiemą ar pavasarį?
Sandros teigimu, jos gimimas šią ypatingą dieną nebuvo suplanuotas. Tėvai net kiek sunerimo, jog vaikas galės švęsti gimtadienius tik kas ketverius metus. Juk mažiesiems taip patinka gimtadieniai. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad nebuvo ko nerimauti.
Paklausta, ar pažįsta daugiau likimo draugų, Sandra patikino, per savo gyvenimą nesutikusi nė vieno, gimusio tą pačią dieną kaip ji. Tačiau žmonės, sužinoję, kada jos gimtadienis, dažnai ima pasakoti apie kitą pažįstamą žmogų, gimusį vasario 29-ąją.
Toks pliusas: gali pasirinkti, švęsti žiemą ar pavasarį.
„Tuomet man būna labai įdomu klausytis. Šiaip išgirdę mano gimtadienio datą, beveik visi nustemba ir tikina norėję pažinti tokį žmogų. Paklausia, kiek iš tikro man metų“, – teigia mergina.
Anot jos, socialinėse platformose yra grupių, kurios skirtos tik tą dieną gimusiems žmonėms. Vyksta netgi festivaliai.
„Tuomet suvoki, kad tokių žmonių kaip aš yra labai daug. Kuomet aš švenčiu gimtadienį ne keliamaisiais metais? Artimiausią penktadienį arba šeštadienį po vasario 28 d., nes gimiau vasarį, paskutinę žiemos dieną. Jeigu gaunu sveikinimą kovo 1 d., pavasarį, jaučiu, kad mano gimtadienis jau praėjęs.
Daugelis gimusių šią dieną save laiko tikrais vasarinukais. Kiti kategoriškai mini gimtadienį tik kovo 1-ąją. Toks pliusas: gali pasirinkti, švęsti žiemą ar pavasarį“, – teigia šiuo metu Londone gyvenanti Sandra.
Blogiau gimti per žiemos šventes
Jeigu tais metais, kaip šiais, pasitaiko vasario 29-oji, Sandra stengiasi suorganizuoti didesnę šventę. Šiemet mergina susiruošė į kelionę – aplankys Veneciją, o grįžusi paminės gimtadienį su draugais.
„Draugų priminimo kalendoriuose mano gimtadienis įvestas vasario 28 d., tad daugelis tuomet ir sveikina. Ir dažniausiai sveikinimai prasideda tokia eilute: „Tiksliai nežinau, kurią dieną reikėtų tave sveikinti, bet...“
Visuomet pavydėjau žmonėms, gimusiems vasarą. Taip gera būtų gimtadienį švęsti gamtoje ar kiemelyje. O nepatogiausia gimti, manau, per Kūčias, kada visi išvažiavę ir yra ramybės metas, ar sausio 1-ąją, kuomet visi bando atsigauti po švenčių“, – patikino Sandra.
Pasiteiravus, ar norėtų, jog jos pačios vaikai gimtų vasario 29-ąją, mergina tvirtai atsakė „taip“.
Su gimtadieniu, Sandra Dapkute, ir visi ypatingi, vasario 29-osios vasarinukai.