„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Google“ akiratyje – Lietuva

JAV kapitalo interneto paieškos milžinę „Google“ domina Lietuvos valdžios institucijų dokumentų saugojimas bendrovės administruojamose atskirose tarnybinėse stotyse (serveriuose).
„Google“
„Google“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Google“ atstovai, susitikę su Lietuvos Informacinės visuomenės plėtros komiteto vadovybe, pažadėjo pateikti tokio bendradarbiavimo pavyzdžius užsienio šalyse. Po susitikimo komiteto vadovas Aurimas Matulis teigė neprognozuojantis, ar „Google“ pateiks žadėtą informaciją ir kada tai padarys.

„Neaišku, kiek rimtai jie žiūri į šį regioną“, – sakė A.Matulis.

Anot jo, kita kliūtis „Google“ pasiūlytam bendradarbiavimui – Lietuvos teisės aktų bazė.
„Dabar Lietuvos institucijos dirba kitokiu principu. Nė viena iš jų nesaugo savo dokumentų kažkur pasaulio tinkle. „Google“ buvo paaiškinta, kad valstybinis sektorius turi labai griežtas taisykles, yra reglamentai, kaip dokumentai gali judėti, kokia yra tvarka. Bent pagal dabar galiojančius teisės aktus aš neįsivaizduoju, kaip būtų galima dokumentus saugoti kažkur pasauliniuose tinkluose. Juo labiau kad tarp jų yra ir riboto naudojimo dokumentų“, – sakė A.Matulis.

Susitikime su Informacinės visuomenės plėtros komiteto vadovybe dalyvavo „Google“ pardavimų vadovas Šiaurės regionui Jesperas Ritsmeras Stormholtas.

A.Matulis teigė, kad „Google“ siūlomu principu valdžios institucijos dokumentus saugo JAV. Kokia patirtis Europoje – bus aiškinamasi. Komiteto vadovo teigimu, panašias paslaugas siūlo ir tarptautinė informacijos technologijų bendrovė „Microsoft“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų