„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gydytojai neigia mitus apie kepures, maistą ir pagirias

Amerikos mokslininkai paskelbė tyrimo rezultatus, paneigiančius visą virtinę stereotipų apie įvairių veiksnių įtaką bendrai žmogaus būklei, rašoma britų visuomeninio transliuotojo BBC svetainėje internete.
Medikai
Medikai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 2 Kepurė Pagirios

Jie išsklaido mitus, kad neva didžiąją dalį šilumos žmogus praranda per galvą, arba kad saldumynai kalti dėl pernelyg didelio vaikų aktyvumo.

Straipsnyje, išspausdintame žurnale „British Medical Journal“, taip pat teigiama, kad nuo pagirių nėra veiksmingos priemonės, o tokios priemonės kaip aspirinas, bananai ar paprastas vanduo, iš tikrųjų niekaip nepalengvina savijautos.

Mokslininkai taip pat paneigė nuomonę, kad po gausios vakarienės neišvengiamai padidėja svoris, ir kad daugiausia savižudybių būna per šventes.

Du Indianos universiteto medicinos fakulteto darbuotojai, paskelbę savo darbo rezultatus artėjant Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms, ragina pažvelgti į esamus stereotipus medicinos mokslo požiūriu.

„Ieškant mokslinės tiesos net labiausiai įsigalėjusiais požiūriais turi būti abejojama, jie turi būti keičiami“, – teigia Rachel Vreeman ir Aaronas Carrollas.

„Arėjant ilgai trunkančioms šventėms, galima dar kartą panagrinėti sampratas, susijusias būtent su švenčių laikotarpiu“, – pažymi mokslininkai.

R.Vreeman ir A.Carrollas išnagrinėjo samus medicinos tyrimus šia tema ir internetu surinko informaciją, tiek remiančią kai kurias sampratas, tiek paneigiančią jas.

Daugelis tėvų įsitikinę, kad nuo saldainių, šokolado ir kiti saldumynų vaikai tampa pernelyg aktyvūs. Tačiau tyrimai parodė, kad taip nėra. Mokslininkų nuomone, šie abu dalykai turi tarpusavio sąsajų tik tėvų galvose.

Jeigu iš tikrųjų būtų taip, tai žmogui būtų vienodai šalta ar be kepurės, ar be kelnių. Tačiau viskas yra visiškai ne taip. Pažymi specialistai.

„Nepriklausomai nuo to, ką mano mamos ir tėčiai, cukrus nekaltas, kad jų vaikai tampa nebesuvaldomi“, – sakoma straipsnyje.

Daugelis su siaubu laukia artėjančių švenčių, nes mano, kad dėl daug valandų, neretai iki vėlumos užsitęsiančio sėdėjimo prie vaišių stalo prisideda nereikalingų kilogramų, kurių po to sunku atsikratyti.

Tašiau, kaip teigia Amerikos mokslininkai, mokslinėje literatūroje jie nerado jokių patvirtinimų, kad valgant vėlai vakare didėja svoris.

Dar vienas mitas – kad žiemą reikia būtinai prisidengti galvą, nes būtent per ją organizmas netenka daugiausia šilumos.

„Jeigu iš tikrųjų būtų taip, tai žmogui būtų vienodai šalta ar be kepurės, ar be kelnių. Tačiau viskas yra visiškai ne taip“, – pažymi jie.

O taurelės mėgėjams, kurie mano, kad žino, kaip išvengti pagirių arba bent palengvinti jų padarinius, mokslininkai duoda paprastą patarimą – laikytis saiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs