„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Spagečių Dievą tikintis čekas įrodė tiesą: religija jo reikalauja ant galvos nešioti kiaurasamtį

Čekas, kuris teigia, kad jo religiniai įsitikinimai reikalauja ant galvos nešioti sietelį, gavo leidimą su tokiu virtuvės reikmeniu įsiamžinti nuotraukoje, skirtoje oficialiam dokumentui – asmens identifikacinei kortelei, skelbia „Prague Daily Monitor“.
 Teisę įsiamžinti su sieteliu ant galvos nuotraukoje, skirtoje vairuotojo pažymėjimui, įrodė austras Niko Almas
Teisę įsiamžinti su sieteliu ant galvos nuotraukoje, skirtoje vairuotojo pažymėjimui, įrodė ir austras Niko Almas / Reuters/Scanpix nuotr.

28-erių Lukas Novy iš Brno yra Skrajojančio spagečių monstro bažnyčios pasekėjas. Jaunuolis teigia, kad plastikinis virtuvės indas yra labai svarbi „pastafariško“ tikėjimo dalis, jį jaunuolis privalo nešioti visą laiką ir gerbti kūrėjo dieviškumą. 

Čekijos pareigūnai nustatė, kad jei jaunuolio prašymas įsiamžinti su sieteliu būtų atmestas, tai pažeistų religinės lygybės įstatymus. 

Skrajojančio spagečių monstro bažnyčia 2005 metais atsirado JAV tarsi parodija iš organizuotos religijos. Šiuo metu tūkstančiai pasekėjų išpažįsta „pastafarizmą“ ir teigia, kad tai tikra jų religija. 

Pasekėjai teigia, kad visata buvo sukurta iš makaronų rutulio.  Visatos kūrėjas esą atrodo kaip spagečių gumulas su mėsos kukuliais. 

Anot Brno savivaldybės atstovo Pavelo Zara, šis prašymas atitinka Čekijos Respublikos įstatymus, pagal kuriuos, galvos apdangalai dėl religinių ir medicininių priežasčių leidžiami, jei neslepia veido.

Religijos pasekėjas, žinomas kaip Soorejus Jonesas Pothoorsas, teigia, jog jaučiasi diskriminuojamas dėl nepripažintos religijos. 

„Jie (kitų įsitikinimų žmonės) sako, kad Viešpats Jėzus jus apsaugos, o ne spagečiai, idiote“, – pasakojo pasekėjas, – O aš sakau: „Kaip jūs drįstate mano Viešpatį vadinti spagečių kamuoliu, kokių įrodymų jūs turite, kad Jėzus jus apsaugos – knygą? Mums net nereikia įrodymų, viskas aplink mus.“

Čekija yra antroji šalis, kurioje indas pripažintas oficialiu religinės galvos apdangalu. Teisę įsiamžinti su sieteliu ant galvos nuotraukoje, skirtoje vairuotojo pažymėjimui, prieš porą metų įrodė austras Niko Almas. Daugelis šalių vis dar atsisako kiaurasamtį pripažinti religiniu galvos apdangalu. Lenkijoje pasekėjų bandymai baigėsi nesėkme. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs