Įkurti mokyklą vaikams iš skurdžiai gyvenančių šeimų Rajeshas Sharma nusprendė prieš trejus metus, tam jis skiria dvi valandas per dieną penkiskart per savaitę.
Mokytojas teigia, kad dėl finansinių sunkumų turėjęs išeiti iš koledžo paskutiniais studijų metais ir nenorįs, kad kiti patirtų tą patį. Lūšnynuose gyvenančius darbininkus ir ūkininkus teko įtikinėti, kad leistų vaikus į mokyklą – iš pradžių dėl menkų pajamų to padaryti šie nenorėjo.
„Lūšnynų gyventojų paklausiau, ar jie norėtų, kad jų vaikai gyventų taip pat, ar kad pasiektų daugiau. Šie atsakė, kad vaikams norėtų kitokio gyvenimo, tačiau aplink nėra mokyklų. Tada tiesiog pasakiau, kad vaikus mokysiu aš“, – pasakoja mokytojas R.Sharma.
Pernai mokinių skaičius išaugo iki 140, iš jų 80 perėjo mokytis į valstybines mokyklas. Išgirdęs šią istoriją, prie iniciatyvos prisijungė ir Laxmi Chandra, koledže dėstantis magistro studentas. Jis džiaugiasi galėdamas perteikti savo žinias kitiems.
„Mokau vaikus, nes noriu, kad jie taptų nepriklausomi, smalsūs ir pasitikintys savimi, kad galėtų pakeisti savo ateitį“, – tvirtina mokytojas L.Chandra
Indijoje pagal įstatymą, priimtą 2009 m., nemokamas mokslas užtikrinamas visiems vaikams nuo 6 iki 14 metų. Tačiau mokslo kokybė valstybinėse mokyklose vis dar prasta.
„Tikiuosi, kad ateinančios kartos kažko išmoks iš manęs ir dalį savo laiko skirs padėti mūsų visuomenei“, – sako R.Sharma
Jis teigia, kad didžiausias jo pasiekimas yra tai, kad jam pavyko vaikus sudominti mokslu ir kad į jo mokyklą šie eina noriai.