Kaip praneša BBC, vadovėlis, kuriame skelbiamos tokios „tiesos“ yra išleistas vienoje didžiausių Indijos leidyklų. Jis pavadintas „Naujas sveikatos kelias“ ir skirtas 11-12 metų vaikams mokyti higienos ir sveiko gyvenimo būdo.
Akademikai teigia, kad šio vadovėlio pasirodymas demonstruoja, jog mokomajai literūrai turi būti taikoma griežtesnė valdžios kontrolė.
„Tai nuodija mūsų vaikus. Vyriausybė turi galių imtis atsakomybės, tačiau nusiplauna rankas“, – piktinosi Delio universiteto dėstytojai Janakis Rajanas ir Jamia Millia.
Savo ruožtu pareigūnai atšauna, jog už vadovėlių parinkimą yra atsakingos pačios mokyklos.
Kol kas neaišku, kiek Indijos mokyklų vaikų bus mokomi pagal šiuos vadovėlius, tačiau vargu, ar tokia literatūra apskritai turėtų būti prieinama moksleiviams.
„Tvirčiausias argumentas, kad mėsa nėra būtina žmogui yra tas, kad Dievas, sukurdamas pasaulį jos nepatiekė ant Adomo ir Ievos stalo. Jis davė jiems vaisių, riešutų ir daržovių“, – rašoma vadovėlyje.
Tame pačiame skyriuje dėstoma, kad vegetarai pasižymi puikiomis būdo savybėmis, o mėsėdžiai ne.
„Jie lengvai apgaus, meluos, pamirš ką pasižadėję. Jie yra nenuoširdūs ir daug keikiasi. Vagia, mušasi ir vykdo seksualinius nusikaltimus“, – rašoma knygoje.
Be to, joje netrūksta ir faktinių klaidų. Pavyzdžiui, eskimų tautos žmonės čia apibūdinami kaip „tingūs, nerangūs ir neilgaamžiai“, nes maitinasi daugiausia mėsa.
Leidėjai nesutiko BBC pakomentuoti knygos išleidimo aplinkybių.