Ispanijoje minios veržiasi į Leono Šv.Izidoriaus baziliką, kur, kaip paskelbta, laikomas Šventasis Gralis

Ispanijos šiaurės vakariniame Leono mieste esančios bažnyčios muziejaus darbuotojai buvo priversti iš ekspozicijos išimti brangią taurę, kai mokslininkams paskelbus, jog ši brangenybė yra Šventasis Gralis, baziliką pradėjo plūsti minios smalsuolių.
Žmonės apžiūrinėja taurę
Žmonės apžiūrinėja taurę / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ispanija

Tokio dėmesio Leono Šv.Izidoriaus bazilika sulaukė po to, kai du istorikai išleido knygą, kurioje sakoma, jog ilgai bažnyčioje saugota relikvija iš tiesų yra taurė, iš kurios gėrė Jėzus Kristus per Paskutinę vakarienę.

Bazilikoje įkurto muziejaus vadovė Raquel Jean sakė, kad taurė buvo išimta iš ekspozicijos penktadienį. Dabar ieškoma tinkamesnės vietos jai eksponuoti, kad taurę apžiūrėti galėtų kuo daugiau žmonių.

„Patalpa buvo labai maža, ten buvo neįmanoma ja visa pasigrožėti“, – kalbėjo ji naujienų agentūrai AFP.

Patalpa buvo labai maža, ten buvo neįmanoma ja visa pasigrožėti

Ši agatu, auksu, oniksu ir brangakmeniais puošta taurė yra padaryta iš dviejų dugnais sujungtų taurių.

Iki šiol šis komunijai skirtas indas buvo laikomas Urakos, Leono karaliaus Ferdinando I karaliaus, valdžiusio Leoną nuo 1037 iki 1065 metų, dukters taure.

Praėjusį trečiadienį Leono universtiteto istorikė Margarita Torres ir meno istorikas Jose Miguelis Ortega Riveras pristatė savo naują knygą „Los reyes del Grial“ (Gralio karaliai), kurioje teigia, kad Urakos karalienės taurė slepia taurę, iš kurios gėręs Jėzus Kristus per Paskutinę vakarienę.

Tokių išvadų mokslininkai priėjo po trijų metų tyrimų, kurie prasidėjo 2011 metais, kai Kairo Al Azharo universitete buvo rasti du egiptietiški pergamentai.

Nuotr. iš „Wikipedia“/Tyrinėtojai teigia, kad Šventasis Gralis yra Ispanijos Leono mieste esančioje Šv.Izidoriaus bazilikoje
Nuotr. iš „Wikipedia“/Tyrinėtojai teigia, kad Šventasis Gralis yra Ispanijos Leono mieste esančioje Šv.Izidoriaus bazilikoje

Pasak istorikų, Kristaus taurė yra tik „viršutinė Urakos taurės dalis“, kuri sudaryta iš dviejų „obuolio“ jungiamų keramikinių dalių. Ši taurė buvo pagaminta Urakos nurodymu, nes karalienė norėjo ją papuošti savo brangakmeniais.

Kristaus taurė į Ispaniją pateko XI amžiuje kaip dovana iš Egiptą valdžiusios Fatimidų dinastijos kalifo Denijos emyrui už tai, kad šis siuntė jam maistą, padėjusį išgyventi „didįjį marą“ jo kalifate.

Musulmonų emyras 1054 metais ją perdavė Leono karaliui Ferdinandui I, siekdamas užtikrinti taiką tarp šių dviejų karalysčių, rašoma rankraščiuose.

Mokslininkai pripažįsta, kad vien Europos teritorijoje istorikai pranešė apie 200 rastų Gralių, garsiausių iš jų autentiškumą ispanai pamėgino paneigti savo knygoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai