Italijos senatoriai siekia užregistruoti visus šalies picos šefus ir tokiu būdu išsaugoti, anot jų, svarbiausią Italijos maisto kultūros paveldą. Jei pasiūlymas bus priimtas, nacionalinio lygio picos gaminimo kvalifikacija bus pripažįstama visame pasaulyje.
Kad būtų užregistruoti, picų kepėjai turės baigti 120 valandų kursus, kurie susideda iš 20 val. maisto technologijų mokslų, 20 val. picų gaminimo maratono, 30 val. higienos ir 40 val. užsienio kalbos kursų. Ir dar, kad gautų atestatą, 18 mėnesių jie turės praleisti kepdami picas. Italams, kurie turi ilgesnę nei 10 metų picų kepimo patirtį, po kursų bus suteiktas „picų kepimo meistro“ vardas.
Nors picų gaminimo kursai Italijoje jau egzistuoja, tačiau iki šiol jie yra nesuvienodinti, nesureguliuoti, tad neretai restoranuose gali dirbti įvairaus plauko picų kepėjai.
Picų šefų asociacijos vadovas Enzo Prete teigia, kad reguliavimas yra esminis, o jo stygius neretai sudaro sąlygas nepasiruošusiems ir neprofesionaliems kepėjams, kaip E. Prete sako, „sugadinti picos vardą klientų burnose“.
Italijos senatorius, inicijavęs naują įstatymą, teigia, kad įstatymas leistų apsaugoti šalies kulinarijos paveldą ir užkirsti kelią atvejams, kai ant klientų stalo atsiduria nestandartinis, save pica drįstantis vadinti kepinys. Tokias picas senatorius vadina apgavikiškomis, neatitinkančiomis tradicijų ir apgailestauja, kad tokių kepinių atsiranda vis daugiau. Be to, senatorius pabrėžia, kad, būdamas italas, jis ir kiti tautiečiai jaučia atsakomybę išlaikyti kulinarinę tradiciją.
Nauja siūloma tvarka Italijoje buvo pasitikta entuziastingai, tačiau žinant, kiek Italijoje užtrunka įteisinti įstatymus, gali tekti palaukti dar metus, kol picų kepėjai turės išeiti specialius kursus. Beje, skaičiuojama, kad per dieną visoje Italijoje, turinčioje 60 mln. gyventojų, suvalgoma 4 mln. picų, o 100 tūkst. picų kepėjų dirba 48 tūkst. picerijų.