Italijoje dar labiau priartėta prie Sicilijos mafijos nužudyto teisėjo paskelbimo šventuoju

Italijoje sekmadienį dar vienu žingsniu priartėta prie beveik prieš tris dešimtmečius Sicilijos mafijos nužudyto teisėjo paskelbimo šventuoju.
Rosario Livatino
Rosario Livatino / AFP/„Scanpix“ nuotr., 15min montažas
Temos: 2 Italija Mafija

Popierius Jonas Paulius II 1990 metų rugsėjo 21 d. sušaudytą 38 metų teisėją Rosario Livatino paskelbė kankiniu. Sekmadienį per mišias vietos katedroje Agridžente, Sicilijos mieste, kur jis buvo nužudytas, jis buvo beatifikuotas.

Relikvijorius su krauju aptaškytais teisėjo marškiniais buvo padėtas katedroje, o jis pats buvo paskelbtas palaimintuoju. Tuo metu Vatikane popiežius Pranciškus pagerbė šio „kankinio už teisingumą ir tikėjimą“ atminimą.

„Tarnaudamas bendram gėriui kaip pavyzdinis teisėjas, kuris niekada nepasidavė korupcijai, jis siekė teisti, kad žmogus išpirktų kaltę, o ne būtų pasmerktas“, – per maldą „Regina Coeli“ sakė pontifikas.

Kasdien prieš eidamas į teismą R.Livatino melsdavosi bažnyčioje. Jis dirbo prie didelio masto kovos su mafija bylos ir netrukus turėjo pradėti naują teismo procesą, kai buvo nužudytas. Jo kūnas buvo rastas pakelėje netoli jo namų. Teisėjas atsisakė bet kokios apsaugos.

Vėliau buvo nustatyta, kad ant daugelio jo užrašų buvo uždaras STD (sub tutela Dei), kas lotyniškai reiškia „saugant Viešpačiui“. Tokį užrašą teisėjai Viduramžiais naudojo prieš priimdami sprendimus.

Iš užrašų taip pat matyti, kad jis prašydavo Dievo atleidimo už grėsmę, kurią jo darbas kėlė jo tėvams.

Dviems R.Livatino nužudžiusiems vyrams buvo skirtos kalėjimo iki gyvos galvos bausmės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų