Pavijos, kur gyvena Danila Castelli vyskupas Giovanni Giudici tą įvykį kaip stebuklą pripažino praėjusį mėnesį, tačiau dėl potvynio Pietvakarių Prancūzijoje esanti Lurdo šventovė iki šiol to negalėjo paskelbti.
„Kai buvo paskelbta apie tą stebuklingą išgijimą, mes buvome po dviem metrais vandens ir tada nusprendėme nedaryti jokio oficialaus pranešimo“, – AFP sakė Lurdo atstovas Joelis Luzenko.
1946 metų sausį gimusi D.Castelli būdama 34-erių ėmė kentėti nuo „spontaniškų ir rimtų hipertenzijos krizių“ – staigių, žiaurių kraujospūdžio padidėjimų, rašoma Lurdo interneto svetainėje.
Testai atskleidė kelias problemas, tarp jų – auglį šlapimo ir lyties sistemoje, kuris išskiria daug katecholaminų – tokių hormonų kaip adrenalinas ar dopaminas.
Ji kelis kartus buvo nesėkmingai operuota, rašoma svetainėje.
„1989 metų gegužę, per piligriminę kelionę į Lurdą, Danila išlipa iš maudyklų, į kurias buvo pasinėrusi, ir jaučia nepaprastai gerą savijautą“, – rašoma toliau.
Po kelių mėnesių ji apie savo numanomą išgijimą pranešė Lurdo medicininių stebėjimų biurui.
Po penkių susitikimų, kurie įvyko nuo 1989 iki 2010 metų, biuras padarė išvadą, kad „ponia Castelli išgijo, visiškai ir ilgam, nuo savo piligriminės kelionės į Lurdą datos prieš 21 metus, nuo sindromo, kurį turėjo, ir be jokio ryšio su gydymu ir operacijomis, kurias patyrė“.
Apie jos atvejį buvo pranešta Lurdo tarptautiniam medicinos komitetui, kuriame dirba maždaug 20 gydytojų ir kuris patvirtino, kad būdas, kuriuo ji išgijo, tebėra „nepaaiškinamas dabartinėmis mokslinėmis žiniomis“.
Tada Pavijos vyskupas praėjusį mėnesį oficialiai paskelbė šį išgijimą „stebuklingu“.
Tai yra 69-asis toks stebuklas, priskiriamas Lurdui nuo 6-ojo dešimtmečio pabaigos.
68-asis stebuklas buvo italų vienuolės, kuri daug metų buvo paralyžiuota, išgijimas – po piligriminės kelionės į Lurdą 1965 metais ji pradėjo vaikščioti. Jos atvejis stebuklu buvo oficialiai pripažintas pernai.