Praėjusį mėnesį nuo karščio mirė mažiausiai 119 žmonių visoje šalyje, o daugiau nei 49 000 buvo hospitalizuoti.
Reaguodami į nepaprastai aukštą oro temperatūrą, provincijos pareigūnai į šiaurę nuo Tokijo pradėjo kampaniją, skatindami vyrus nešiotis skėčius nuo saulės – madingą aksesuarą, įprastai nešiojamą japonių, norinčių apsisaugoti nuo įdegio.
„Aš maniau, kad ši priemonė apsisaugoti buvo skirta vien moterims. Nemaniau, kad ja laisvai gali naudotis ir vyrai, – sakė Saitamos prefektūros pareigūnas Ryoji Kurihara. – Supratau, kad naudojamas skėtis visad sudaro šešėlį. Tad po juo jaučiuosi daug vėsiau.“
Saitamos vyriausybės pareigūnė Tomomi Anzai, atsakinga už skėčių nuo saulės kampaniją, pasakojo, kad iniciatyva buvo sukurta tam, kad sumažintų šilumos smūgio riziką mieste, iš kur karščiai niekaip nesitraukia
Tačiau daugumą vyrų labiau nei saulės smūgio rizika jaudino tariamas pažeminimas vaikštant su tokiu moterišku aksesuaru.
„Aš nenoriu juo naudotis. Tai moteriška... Užtat dėviu kepurę arba išsitepu kūną kremu nuo saulės“, – sakė 23-ejų studentas Shige Kato.
Praėjusią savaitę Saitamos sostinėje Kumagajoje buvo nustatyta rekordinė 41,1 laipsnio Celsijaus temperatūra.
Tą pačią dieną termometro stulpelis Tokijuje pasiekė daugiau nei 40 laipsnių.
Japonijos meteorologijos agentūra perspėjo, kad didžioji šalies dalis rugpjūčio pradžioje ir toliau keps 35 laipsnių ar aukštesnėje temperatūroje.