Orai pajūryje šiemet palankūs šiems neskraidantiems paukščiams – teigiama temperatūra artima jų gimtinės sąlygoms, jie gali pasivaikščioti ir paplaukioti muziejaus lauko baseine. O čia jau prasideda tikros meilės dramos – gali pastebėti ne tik, kaip jie meiliai viens kitam kedena plunksnas, bet ir kaip, kovodami dėl išrinktosios ar išrinktojo, snapu sužeidžia konkurentą ir paleidžia jam kraują. Šioje kovoje patelės tikrai neatsilieka nuo patinų.
Šiandien muziejaus darbuotojai paruošė pingvinams švendrėmis išklotus lizdus, kuriuose galės įsikurti septynios poros, praneša Jūros muziejus.
Pasak Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjo Arūno Grušo, pingvinai labai dažnai sudaro pastovias poras. Štai jau ne pirmi metai kartu dvidešimtmetė Maskolė ir septyniolikmetis Akis, o jo bendraamžis Magis „draugauja“ su trylikametė Drake. Ir vaisingai – pernai per vasario 14-ąją iš kiaušinio išsirito 74 gramus svėręs jų jauniklis Aistis. Tiesą sakant, mes dar nežinome, ar tai yra Aistis ar Aistė, nes pingvinų lytis išryškėja tik pagal elgesį poravimosi metu, maždaug ketvirtaisiais jų gyvenimo metais.
Pirmųjų kiaušinių tikimąsi sulaukti Kalėdoms. Patikrinus, ar kiaušiniai apvaisinti, jie bus 39 dienasperinami inkubatoriuje. Pirmieji pingvinai muziejuje buvo išperinti 1991 metais. Tada patelė perino pati, tačiau susirgo ir nugaišo. Todėl, tausojant gyvūnų sveikatą (39 dienas jie nesimaitindami išsėdi ant kiaušinių), buvo nuspręsta perinti dirbtiniu būdu. Tai pasiteisino – kasmet muziejuje atsiranda mieli mažyliai, kuriais bent du mėnesius rūpinasi pingvinu tėveliu meiliai vadinamas Arūnas Grušas ir jo skyriaus darbuotojai. Visą tą laiką jie gyvena šalia mažylių – stebėdami juos, kas tris valandas ruošdami specialų maistelį ir maitindami.