– Kokios įrangos reikia, norint dalyvauti žaidime?
– Automobilio, tinkamos aprangos, atitinkančios oro sąlygas, prožektoriaus (žaidimai dažniausiai vyksta naktį), šviesą atspindinčių liemenių, kompiuterių, mašininių pakrovėjų, interneto, GPS. Dauguma komandų turi įsigiję racijas, nes taip greičiau ir paprasčiau komunikuoti.
– Ar žaidimo metu būna kokių netikėtumų?
– Būna, jog kas nors pasiklysta, tuomet reikia ieškoti, arba kad sugenda mašina, tada visa bendruomenė padeda. Kadangi mes nežaidžiame nei iš pinigų, nei iš prizų, tiesiog, iš taškų, tai ta konkurencija yra sveika.
– Kodėl verta prisijungti prie „Encounter“ bendruomenės? Kas Jus pačią žavi šiame žaidime?
– Visų pirma, tai yra puiki laisvalaikio alternatyva. Kai žmonės svarsto, ką veikti penktadienį ar šeštadienį – ar eiti į klubą ir ten išleisti daug pinigų, ar dalyvauti miesto žaidime, tai vienareikšmiškai siūlau rinktis antrąjį variantą.
Čia pasikrauni adrenalino, sužinai daugybę dalykų, pradedi labiau pažinti miestą. Mes, senbūviai, kartais juokaujame, jog po 6 – 7-ių metų dalyvavimo varžybose bei jų organizavimo, laisvai galėtume dirbti ir miesto gidais, ir taksistais. (juokiasi)
Tarkime, sužinojome, jog Vilniuje buvo daug šaltinių, ėjo siaurukas, tebėra išraizgyti tuneliai po visą miestą. Tokių dalykų nesidomėdamas nesužinosi. Be to, šis žaidimas neapsiriboja vien tik Vilniumi ar Kaunu, o vyksta ir visoje Lietuvoje.
Esame organizavę žaidimą, kurio metu reikėjo keltis į Nidą, Juodkrantę. Kiti būna sugalvoja užduočių, kur reikia plaukti plaustu ar netgi nerti į vidurį ežero ieškoti kodo.
Galų gale, tai ne tik švietėjiška veikla, bet ir gera fizinė mankšta. Tenka ir pabėgioti, ir fiziškai padirbėti, o finale visus pasitinka poilsiavietė su laužu – visų komandų bendruomenė, kur gali aptarti patirtus nuotykius.