Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip apgauti draudimo bendrovę: kvailiausi bandymai

Turbūt kiekvienas iš mūsų yra matęs smagių komedijų, kuriose pasakojamos apgavystes planuojančių ir jas nesėkmingai įgyvendinti mėginančių sukčių istorijos. Tačiau panašių situacijų pasitaiko ir realybėje – su jomis kone kasdien susiduriantys draudimo bendrovių specialistai gali papasakoti pačių netikėčiausių scenarijų.
Melas
Melas / Vida Press nuotr.

Pasipelnyti norinčių piktavalių mėginimai apgauti draudimo bendroves išlieka vienu didžiausių galvos skausmų jose dirbantiems specialistams. Ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ skaičiuoja, kad nesąžiningais būdais pasipelnyti mėgina maždaug 1 iš 20 dėl patirtų žalų besikreipiančių klientų.

„Tarp dažniausių suplanuotų apgavysčių scenarijų – bandymai apsidrausti atgaline data, kai draudimas perkamas jau nutikus įvykiui ir patyrus žalą. Taip pat – mėginimai imituoti žalas, bandymai prie vieno įvykio sukeltų žalų pridėti tas, kurios buvo patirtos visai kitomis aplinkybėmis“, – pranešime žiniasklaidai teigia bendrovės Žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas.

Nubaustas policijos, imitavo eismo įvykį kitame rajone

Pasak M.Balinsko, nesąžiningi mėginimai pasipelnyti dažniausi būsto, pirkinio ir transporto priemonių draudimo segmentuose. Jis pasakoja apie užfiksuotą atvejį, kuomet vairuotojas automobiliu atsitrenkė į kitą transporto priemonę, pabėgo iš įvykio vietos ir už tai buvo nubaustas policijos.

„Po kurio laiko tas pats asmuo kitame Lietuvos rajone imitavo, kad atsitrenkė į kelio atitvarus, iškvietė policiją ir pranešė draudimo kompanijai, kad automobilis nukentėjo per pastarąjį įvykį. Tačiau tyrimas parodė, kad automobilio apgadinimai sutapo su tais, kurie buvo padaryti per pirmąjį įvykį, iš kurio vairuotojas pasišalino ir buvo už tai nubaustas“, – sako M.Balinskas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje/ Asociatyvi nuotr.
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje/ Asociatyvi nuotr.

Sugedusį automobilį vėliau apgadino papildomai

Draudimo bendrovė taip pat yra užfiksavusi atvejį, kuomet klientui kelyje sugedo automobilio variklis. Iškviesta pagalba kelyje transportavo automobilį prie jo namų.

„Po kelių dienų klientas kreipėsi į draudimo bendrovę ir pranešė, kad prakirto karterį į neaiškų daiktą, buvusį ant kelio. Dėl to esą išbėgo tepalai ir sugedo variklis. Atliktus ekspertizę paaiškėjo, kad variklis sugedo dėl visai kitos priežasties, o karteris prakirstas siekiant imituoti nelaimę“, – sako vadovas.

Planšetinis kompiuteris iškrito iš balkono, kurio nėra

Jis taip pat prisimena neseną įvykį, kuomet klientas pranešė, kad, būnant trečiame daugiabučio aukšte esančiame balkone, jam iš rankų išslydo planšetinis kompiuteris ir nukritęs ant žemės sudužo. Tačiau patikrinus kliento nurodytu adresu esantį daugiabutį, paaiškėjo, kad jis turi tik du aukštus ir neturi balkonų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų