Kaip ir kur geriau statyti palapinę?

Vilnietė Kamilė turistauja ir stovyklauja jau nuo mažumės. Dabar į žygius ji išsiruošia su draugų kompanija, tačiau, kur ir kaip statyti palapinę, ją išmokė tėvai.
Stovyklavietė su pasakišku vaizdu
Stovyklavietė su pasakišku vaizdu
Temos: 1 Palapinė

Kamilė prisimena daug įdomių istorijų, po kurių pasimokė, kur geriau statyti, ar nestatyti palapinės. Ji pasakojo, kaip dar vaikystėje netyčia laikiną būstą pasistatė karvių ganykloje: „Mes buvome vaikai, tai mums buvo ramiau, bet tėvai lakstė su degančia šaka ir baidė, nes karvėms buvo įdomu, kas atsikraustė“.

Mergina pasakojo, kad palapinių geriau nestatyti ant kalvelių, duobių, kankorėžių, šakų ar kitų nelygumų ar šlaitų. O jei patingėsite palapinę tinkamai ištempti, ryte galite atsibusti baloje.

Taip pat svarbu palapinių nestatyti ir neleistinose vietose, nes gali tekti susimokėti baudą.  Patariama prieš išvyką į gamtą pasižiūrėti į turistinius žemėlapius ir iš anksto išsirinkti, kur galima bus pasistatyti palapinę.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovė priminė, kad poilsiavietė ir stovyklavietė – nėra tas pat ir elgtis jose reikėtų atitinkamai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų