Pigiausios sėklos – prasčiausios?
Tradicinių, lengvai surenkamų sėklų didesnę pakuotės kainą lemia pati pakuotė. Paprastame popieriniame maišelyje supakuotos sėklos visada būna pačios pigiausios ir sulaukia daugiausiai pirkėjų dėmesio, tačiau didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai įspėja, kad, perkant tokias sėklas, rizikuojama savo derliaus gausa. Popierinės pakuotės negali apsaugoti sėklų nuo drėgmės ar aplinkos temperatūros pokyčių, todėl pirkėjas rizikuoja įsigyti brokuotą produktą. Be to, reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, kad popierinėse pakuotėse galima aptikti išties ne pačios aukščiausios klasės sėklų, paprasčiau tariant, sėklų, kurios nepasižymi aukštu daigumu. Visgi, pigiose popierinėse pakuotėse įprastai yra parduodamos tradicinių, mūsų regionui būdingų augalų ar gėlių sėklos, kurios nėra labai jautrios aplinkos poveikiui, todėl jų ir apsaugojimas nėra labai svarbus.
Hermetiška pakuotė – mažesnė rizika
Profesionalai pastebi, kad sėklos būna geresnės kokybės, jei yra supakuotos hermetiškoje pakuotėje. Hermetiškoje pakuotėje būna dar vienas maišelis su sėklomis, kuris apsaugo sėklas nuo drėgmės, šalčio ir kitų pavojingų aplinkos veiksnių. Tokią pakuotę atskirti nėra sudėtinga – paprastai ant jos viršelio visada būna parašyta arba nupiešta, kad sėklų pakuotė yra hermetiška. Žinoma, tokios sėklos kainuoja brangiau.
Hermetiškoje pakuotėje saugomų sėklų daigumas būna didesnis, todėl, jei pirkėjas planuoja šiais metais savo darže ar sode užsiveisti egzotinių vaisių, gėlių ar kitų augalų, kurie nėra įprasti mūsų šalyje, yra lepesni ir lėtai dygsta, geriau nerizikuoti ir rinktis kokybiškesnes sėklas. Kita vertus, nusprendus, sode užsiauginti avokadų ar apelsinų vaismedį, būtina atsižvelgti į specialistų rekomendacijas, nes, nesudarant palankių aplinkos sąlygų, tikėtis stebuklo nereiktų, net jei tas „stebuklas“ ir buvo hermetiškoje pakuotėje.
Sėklos juostelėje – patogus akių dūmimas
Sėklų gamintojai, norėdami pradedantiesiems daržininkams ar sodininkams palengvinti darbą, o tuo pačiu ir užsidirbti, jau kelis metu siūlo įsigyti sėklas su juostele. Tokias sėklas patogiau sėti, nes nereikia sukti galvos, kaip paskirstyti sėklas vienodu atstumu. Kita vertus, pirkėjams, kurie nusprendė įsigyti tokias sėklas, vertėtų gerai pagalvoti ar jie patys nesugebės sėklų paskirstyti didesniais atstumais. Tuo labiau, kad jokios čia matematikos ir sudėtingų skaičiavimų nėra: jei planuojama sėti salotas – atstumas turi būti didesnis, kad salotos turėtų pakankamai vietos plėstis, jei morkas – atstumai turėtų būti per rodomojo piršto ilgį. Be to, reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, kad sėklų su juostele ne tik kaina didesnė, bet ir kiekis mažesnis, lyginant su tokios pat rūšies sėklomis, supakuotomis tokio pat dydžio pakuotėje be juostelės.
Beicuotos sėklos praranda populiarumą
Beicuotos sėklos būna iš anksto padengtos mineralinėmis ir organinėmis trąšomis bei kitomis augalą apsaugančiomis priemonėmis. Šių sėklų kokybė labai aukšta, o daigumo rodikliai puikūs. Be abejo, kaina atitinka kokybę. Šiandien beicuotų sėklų galima įsigyti praktiškai visur, tačiau Pigu.lt specialistai teigia, kad šių sėklų populiarumas pradeda mažėti, nes žmonės pirmenybę teikia ekologiškiems produktams.
Ekologiškos sėklos negarantuoja ekologijos
Ekologiškos sėklos yra vienos brangiausių, nes jų gamyboje nenaudojami jokie cheminiai priedai, o daigumo rodikliai yra išties labai aukšti. Visgi, daržininkai įspėja, kad pinigai bus išmesti į balą, jei ekologiškas sėklas bus bandoma sudaiginti, o vėliau ir užauginti augalą, paminant ekologijos principus. Tad įsigijus tokias sėklas, apie dirbtines trąšas reiktų pamiršti.
Retos sėklos sunkiai aptinkamos parduotuvių lentynose
Už ekologiškas sėklas brangesnės tik retos arba ypatingos sėklos, kurių surenkama išties labai mažai. Kuo retesnis augalas – tuo brangesnės sėklos. Pavyzdžiui, net lietuviai yra išvedę nemažai lietuviškų daržovių veislių, kurių niekas nereklamuoja ir paprastai jas gali gauti tikrai ne kiekvienas. Tad retų sėklų kainą lemia sudėtingas darbas ir gana nedidelės prekybos apimtys, tačiau specialistai prognozuoja, kad situacija šioje rinkos dalyje ateityje turėtų gerėti.
Pakuotė – nelygi pakuotei
Perkant sėklas visada būtina atkreipti dėmesį į sėklų kiekį pakuotėje. Paprastai sėklos matuojamos gramais, tačiau kai kurie gamintojai sėklas įsigudrino matuoti vienetais, todėl kyla tam tikras vidinis konfliktas, kokias sėklas pirkti labiau apsimoka. Į šį klausimą sudėtinga rasti vieną teisingą atsakymą, todėl, prieš perkant sėklas, rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionalais, kurie padės išsirinkti optimaliausią variantą. Tiesa, yra viena taisyklė, kurią reiktų įsidėmėti – jei sėklos perkamos tik savo reikmėms, nederėtų susižavėti pigesnėmis didelėmis pakuotėmis, kadangi sėklų daigumo rodikliai kiekvienais metais prastėja.