Virtuvė
Nesuklysime sakydami, kad virtuvė šiais laikais yra namų širdis. Vis dažniau virtuvė sujungiama su svetaine arba atskyrimas yra labiau simbolinis, o virtuvės centre įsitaiso valgomasis stalas arba virtuvės salelė – baras, kad šeima susirinktų į virtuvę, o maisto ruošimas taptų mažyte šeimos švente.
Nesvarbu, ar virtuvė maža, ar erdvi ir sujungta su svetaine, tačiau virtuvėms baldams galioja kelios universalios taisyklės. Pirmiausia, jei turite galimybę, užsisakykite baldus individualiai, būtent pagal jūsų kambario išplanavimą ir poreikius. Net jei atrodytų, kad daugelis butų turi standartinio dydžio virtuves, tačiau perkant jau pagamintus baldus nepavyksta nei sutaupyti, nei efektyviai išnaudoti erdves, nes būtinai išlįs koks 20 cm tarpas tarp spintelių ir sienos, kuris bus nei naudingas, nei gražus. Be to, virtuvėje tenka praleisti išties nemažai laiko, tad viskas turi būti patogu, pavyzdžiui, stalviršis pritaikytas jūsų ūgiui, o spintelės su tokiomis rankenėlėmis, apie kurias visuomet svajojote.
Taip pat virtuvės baldams galioja 6 metrų taisyklė bei trikampio taisyklė. Trikampio ašyse turi būti šaldytuvas, viryklė ir plautuvė. Tai trys taškai virtuvėje, prie kurių praleidžiate daugiausia laiko. Tarp taškų, nuo A iki B ir iki C, negali susidaryti didesnis bendras atstumas nei 6 m. Kitaip bus nepatogu, pavargsite lakstydami nuo vieno taško prie kito.
Svetainė
Svetainė yra gražiausias kambarys, nes jame sutinkate svečius, tačiau nepadarykite iš svetainės muziejaus, juk svetainės baldai, aksesuarai ir papuošimai nėra skirti tik svečiams, čia jūsų namai. Todėl pirmiausia galvokite apie praktiškumą, patogumą ir savo pomėgius, svetainė turi būti patogi ir jauki būtent jūsų šeimai.
Visgi, svetainė įpareigoja, tad šiame kambaryje skirkite vietos daiktams, kuriais didžiuojatės – suvenyrais, lauktuvėmis iš svečių šalių, dovanomis ar apdovanojimais. Jei gyvenate mažoje erdvėje ir svetainėje taip pat reikia rasti kampą susidėti daiktams, rinkitės tokius svetainės baldus, kurie padėtų įgyvendinti šį tikslą. Visgi, stenkitės išvengtis situacijos, kuomet per visą sieną pastatoma didelė sekcija – jų aukso amžius jau praeityje.
Jei svetainė nedidelė, dalis interjero dizainerių siūlo nesirinkti didelių masyvių baldų. Tačiau jei norite – kodėl gi ne? Tačiau tokiu atveju svetainės baldai turėtų neužimti viso kambario, jų turėtų būti mažiau. Pavyzdžiui, rinkitės svetainės minkštąją dalį ne 3+2+1, o 3+1 ir keletą nedidelių pufų ar kėdžių, kurios užima mažiau vietos ir jei nėra poreikio, gali tarnauti kituose kambariuose. Pavyzdžiui, labiau apsimoka įsigyti dailias kėdės prie darbo stalo, kad esant reikalui, jos puikiai tiktų svetainėje, kuomet susirenka daugiau svečių.
Tarp svetainės minkštosios dalies baldų turėtų būti bent vieno metro tarpas, kad būtų patogu praeiti tarp baldų, ypač jei kambarys pereinamas ir tenka jame daug vaikščioti. Beje, mažoms erdvėms siūloma dažniau rinktis pufus ne vien dėl to, kad šie yra mažesni už fotelius, tačiau ir dėl to, jog pufai dažnai yra daiktadėžės – tai dar viena patogi vieta, kur galima susidėti įvairias gyvenimo smulkmenas neužkraunant pagrindinių spintų ar sekcijų.
Erdvės pojūtį kambariuose padeda suteikti meno kūriniai ant sienų bei veidrodžiai, nebijokite ant sienos pakabinti didelio, dailiai įrėminto veidrodžio. Labiausiai jis tinka virš sofos, tačiau galbūt jūsų svetainėje tiktų ir kitoje vietoje.
Miegamasis
Miegamasis, ne svetainė, čia paprastai svečių nepriimame, tačiau leidžiame nemažai laiko, todėl šis kambarys taip pat nusipelnė būti gražus. Nebijokite rinktis miegamojo baldus, kurie jums patinka. Tačiau stenkitės būti kaip įmanoma praktiškesni. Pavyzdžiui, jei miegamasis nėra didelis ir nėra galimybės rinktis didelės spintos, tuomet rinkitės lovą su patalynės dėže. Čia tilps ne tik patalynė, tačiau ir dalis sezoninių drabužių. Patalynės dėžė išties leidžia sutaupyti nemažai vietos. Kita gudrybė – rinkitės spinteles prie lovos be atvirų erdvių, tuomet į jas tilps smulkūs asmeniniai daiktai ir jiems nereikės skirti vietos didžiojoje drabužių spintoje.
Jei miegamajame mėgstate pažiūrėti televizorių, tuomet gal laikas pakeisti seną televizorių ir atsikratyti praėjimą užgriozdinančio televizoriaus staliuko? Šiuolaikiniai televizoriai yra ploni ir lengvi, tad puikiai gali kabėti ant sienos. Vietoj televizoriaus staliuko, verčiau žemiau televizoriaus pakabinkite porą lentynėlių – smulkmenoms, galbūt net papuošalų dėžutei, nuotraukų rėmeliams.
Taigi, apibendrintai, visuomet galvokite apie save ir tai, kas patogu jums, juk naujuose namuose gyvensite patys, o ne jūsų svečiai, kurie tikrai mielai pataria ką ir kaip daryti. Renkantis svetainės baldus, užsakant virtuvės baldų komplektą ar įrenginėjant miegamąjį – ieškokite kokybiškų baldų, kurie tiktų jums pagal biudžetą. Taip ir jausitės neišlaidaujantys, ir mėgausitės kokybe.